Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cami avlusunda karşılaştılar

Cuma namazını kılmak için AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve , Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Camii'ne geldi. Çelik'in açıklama yaparken Abdullah Gül de aracı ile camiye geldi. Aracından inen Gül, Şahin ve Çelik'le tokalaştı ve sohbet etti.

Giriş Tarihi: 6.3.2015 15:07
Cami avlusunda karşılaştılar

Cuma namazını kılmak için Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Camii'ne gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de aynı camiye geleceğini hatırlatması ve Gül'ün AK Parti'den milletvekili adayı olacağı yönündeki iddiaların sorulması üzerine Hüseyin Çelik; "Sayın Cumhurbaşkanımızın aday olması halinde kendisi açıklar. Yani böyle bir niyeti olduğu zaman biz bundan ancak şeref duyarız. Kendisi zaten AK Parti'nin kurucularındandır, kurucu genel başkan yardımcısıdır. Bizim 58'inci hükümetin başbakanıdır, dışişleri bakanımızdır. Sonra da çok başarılı, şerefli bir cumhurbaşkanlığı süresi var. Kendisi böyle bir şeye niyet eder de aday olursa şeref duyarız. Ama böyle bir şey olsa bile bunu benim açıklamama gerek olmaz. Bu konuda yetkili de değilim. Gül nasılsa buraya gelecekse bunu kendisine sormanız lazım" dedi.

ABDULLAH GÜL, MEHMET ALİ ŞAHİN VE HÜSEYİN ÇELİK AYNI CAMİDE

Hüseyin Çelik'in konuşmasının ardından Abdullah Gül'de aracı ile camiye geldi. Mehmet Ali Şahin ve Hüseyin Çelik ile tokalaşıp sohbet eden Gül, daha sonra Cuma namazını kılmak için camiye girdi.

ABDULLAH GÜL, OKUL ÇIKIŞINDA SORU ALMADI

Cuma namazı sonrasında Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesine giden Abdullah Gül burada öğrencilerle yemek yedi. Okuldan çıkan Abdullah Gül, gazetecilerin soru sorma isteğini geri çevirdi. Daha sonra arabasına binen Gül, okuldan ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cami avlusunda karşılaştılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN