Türkiye'nin en iyi haber sitesi

4 partinin kadınları 'kardeşiz' desin

Çözüm sürecine öncelikle kadınların sahip çıkması gerektiğini belirten Davutoğlu: 4 partinin kadın vekilleri el ele verip, "Kardeşlik diyoruz, analar ağlamasın diyoruz" mesajı yayımlasa ne güzel olur

Giriş Tarihi: 9.3.2015
4 partinin kadınları 'kardeşiz' desin
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mardin'de 'Türkiye'de kadının değişen ve gelişen konumu' başlıklı sempozyum ile AK Parti İl Kadın Kolları Olağan Kongresi'nde konuştu. Davutoğlu şunları söyledi:

SÜREÇ ÖNCE KADINLARIN:
Analar ağlamasın diye başlattığımız çözüm süreci çok önemli bir aşamaya gelmiş bulunuyor. Kadınların sahip çıkmadığı hiçbir mesele başarıya ulaşmaz. Çözüm süreci, bütün milletin malıdır ama her şeyden önce kadınların malıdır. Sizlerden bu kardeşlik projesine sahip çıkmanızı rica ediyorum.

MECLİS'TEKİ KADINLARA ÇAĞRI:
Meclis'te grubu bulunan 4 partinin milletvekilleri el ele verip, 'biz de kardeşlik diyoruz, biz de analar ağlaman diyoruz' diye ortak bir mesaj yayımlasalar ne güzel olurdu. MHP'li, HDP'li, CHP'li farklı siyasi şeylerden, bütün milletvekillerine çağrıda bulunuyorum. İşte bizim kadın milletvekillerimiz burada, onlara da talimat veriyorum; Öyle bir girişim başlatın, Kadınlar Günü'nde ebedi ve ezeli kardeşlik girişimi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4 partinin kadınları 'kardeşiz' desin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN