Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den kapatmalara karşı flaş hamle!

Giriş Tarihi: 9.3.2015 15:39
AK Parti'den parti kapatmalara karşı flaş hamle!

Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, " kapatmaları kökünden kazımak için Anayasa değişikliği yapalım diyoruz" dedi.

Meclis kulisinde gazetecilerin kapatmalarla ilgili Anayasa değişikliği teklifi verip vermeyeceklerine ilişkin sorularını yanıtlayan Elitaş, MHP ve 'nin parti kapatmalarına yönelik endişelerini dile getirdiklerini belirterek, "Böyle bir endişeye mahal yok. Eğer hala endişeniz, korkunuz varsa... Demokraside olmaması gerekir. Mevcut Anayasa'ya göre öyle bir durum söz konusu. Bunu tamamen kökünden kazımak için Anayasa değişikliği yapalım diyoruz. Biz Anayasa değişikliği teklifi verebileceğimizi ifade ediyoruz. Samimilerse bunu destekleyip prosedür çerçevesinde çok kısa sürede çıkarırız. 3 maddelik bir şey olacak" diye konuştu.

Elitaş, "Desteklemezlerse ne olur?" sorusuna, "Desteklemezlerse yapabilecek bir şeyimiz yok" karşılığını verdi.

Konuyu Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Hükümet ile değerlendireceklerini ve netlik kazanacağını ifade eden Elitaş, "Biz grup olarak teklifi verelim kanaatindeyiz ama Sayın Başbakan ile bir istişare edeceğiz. Muhalefetin böyle bir endişesi varsa, demokrasi üzerindeki gölgeleri tamamen kaldırmamız gerekir" dedi.

Parti kapatmayla ilgili maddenin 2010 yılındaki Anayasa değişikliği paketinde yer aldığını ancak Genel Kurulu'nda yapılan oylamada düştüğünü hatırlatan Elitaş, "Nasıl bir değişiklik olacağı" sorusuna, "O maddeye bakacağız; aynısı ya da yenisi olabilir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den parti kapatmalara karşı flaş hamle!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN