Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çözüm süreci annelere emanet

Giriş Tarihi: 11.3.2015
Çözüm süreci annelere emanet

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Milletimiz bu sürece sahip çıktığını her zaman göstermiştir. Herkesten önce de çözüm süreci doğulu batılı, kuzeyli güneyli annelere emanettir

AK Parti Grup toplantısında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu çözüm süreci vurgusu yaptı, "Süreç annelere emanettir" dedi. Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenen Davutoğlu, "Eğer gerçekten demokrasiyi savunuyorsan, parti kapatmalarını tarihin derinlerine gömecek bir anayasa değişikliği teklifini AK Parti Grubumuz verdi gelin destek verin" dedi. Davutoğlu şunları söyledi:

MİLLETE MAL OLDU:
Çözüm süreci artık milletimize mal olmuş bir süreçtir ve kim ne provokasyonu yaparsa yapsın milletimiz bu sürece sahip çıktığını her zaman göstermiştir. Herkesten önce de çözüm süreci doğulu batılı, kuzeyli güneyli annelere emanettir. Kadınlarımız bu sürece sahip çıktıkça önümüz ve istikbalimiz, gençlerimizin hayatı da teminat altına alınmış olacaktır.

HODRİ MEYDAN:
Kılıçdaroğlu, CHP'ye karşı bir parti kapatma davası açılacağını ve AK Parti'nin bunu destekleyeceğini ifade etti. Tam bir vehim siyaseti. İşte hodri meydan, eğer gerçekten demokrasiyi savunuyorlarsa, eğer gerçekten parti kapatılmasına karşılarsa işte gün bugündür. Demokrasi günü bugündür.

CHP'NİN TARİHİNE BAK:
Şimdi mağduriyet edebiyatı yapan CHP aslında bütün parti kapatma girişimlerinin arkasındaki partidir. Ey Kılıçdaroğlu, CHP'nin tarihine bak, parti kapatma tarihini de oradan oku. 12 Mart'ta partileri kapatan dönem başlarken eski CHP Genel Sekreteri Nihat Erim Başbakan. CHP'den hiçbir ses çıkmadı. 12 Eylül'de CHP diğerleriyle birlikte kapatıldı ama rahmetli Ecevit dahi bugün CHP'nin liderliğini üstlenen veya öncüleri olan kişilerin takındığı tavır sebebiyle partisinden istifa etti. 28 Şubat'ta iktidara ortak olan parti kapatılırken CHP neredeydi? Darbecilerin verdiği brifinglerdeydiler. Peki 2008'de arkasında 6.5 yıllık tarihi bir başarı hikâyesini yazan büyük çoğunlukla iktidarda olan AK Parti'ye kapatma davası açıldığında CHP neredeydi? Tam siper 'AK Parti kapatılsın da benim önüm açılsın diye bekliyordu. CHP Parti kapatılmasının yasaklanması konusunda hiçbir zaman samimi olmadı, bugün de samimi değiller. Eğer gerçekten demokrasiye saygılıysanız, gerçekten parti kapatılmasını ebediyen tarihe gömmek istiyorsanız, işte hodri meydan. İşte meydan, işte

TBMM. DEMOKRASİNİN KARGASI:
Allah aşkına kargaya bülbül sesi yakışır mı? CHP demokrasinin kargasıdır, demokrasi türkülerini söyleyen bülbül sesleri de bu AK Parti Grubu'ndan çıkar. Senin ağzına demokrasi yakışmaz, medya özgürlüğü hiç yakışmaz. Daha 10 gün önce CHP Genel Sekreteri, 'Biz iktidara gelirsek bu gazetelere el koyacağız' dedi. İktidara geldiklerinde gazetelere el koymayı marifet olarak, hedef olarak seçim öncesinde vatandaşın önüne sunuyor bunlar.

NİYE AĞLIYORSUN:

Kılıçdaroğlu Twitter üzerinden bir mesaj paylaşmış "Bizim partilerin kapatılması konusunda var olan yasa çerçevesinde bir korkumuz yok." Korkun yok da niye günlerdir ağlıyorsun, sızlanıyorsun, duygu istismarı yapıyorsun?

DEMOKRASİNİN HAMİSİ AK PARTİ'DİR:
Ey Demirtaş, eğer iki kelime varsa yan yana birbirine yakışmayan, demokrasi ve tehdittir. Biz gücümüzü demokrasiden alırız. Siz ise tehdit diliyle 6-7 Ekim olaylarında olduğu gibi demokrasiye darbe vurma peşindesiniz. İşte bir karga daha. Sizin ağzınıza da demokrasi yakışmıyor. Kurduğunuz her partinin adına bir demokrasi koydunuz ama Diyarbakır sokaklarında 6-7 Ekim'de demokrasiyi siz katlettiniz. Sizin dışınızda düşünenlere hiçbir fırsat vermediniz. Sizin dışınızda düşünen gençleri apartman katlarından attınız. Demokrasinin bu ülkedeki öncüsü de hamisi de gelecekteki garantörü de sadece AK Parti'dir.

F-4 UÇAKLARI ENVANTERDEN ÇIKARILACAK:
Bu uçakların bir kısmının zaten envanterden çıkışı önümüzdeki aylarda tamamlanacak, önceden planlamalarla. Diğerleri de eksikler tamamlanarak kademeli şekilde envanterden çıkartılacak.

BARIŞ DÜĞÜNÜ
New York ziyaretinde, "Diyarbakırlı anne dağdan inen çocuğunu evlendiriyor, düğününe beni de davet etti. Bu düğüne katılmayı isterdim" diyen Davutoğlu'na, o düğünün davetiyesini ise AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu elden teslim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çözüm süreci annelere emanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN