Ünlü gece kulüplerine ''after night'' uygulaması

Giriş Tarihi: 11.3.2015 11:22 Güncelleme Tarihi: 11.3.2015 11:22
Ünlü gece kulüplerine ''after night'' uygulaması
İstanbul Organize polisi Beyoğlu ve Şişli'de ölümlü ve yaralamalı çatışmaların yaşandığı, genellikle sosyetelerin mekanı olan gece kulüplerinee önceki gece adeta operasyon gib''after night'' uygulaması yaptı. Yapılan uygulamalarda üzerinde silah ile uyuşturucu madde bulunan ve polise mukavemette bulunan 7 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Organize polisi ölümlü ve yaralamalı çatışmalar yaşanan belalı gece kulüpleri üzerindeki denetimini arttırdı. Gece sabaha karşı yapılan ve ''After Night'' adı verilen uygulamalarda Şişli'de bulunan Club Bedroom Exclusive, Sess gece kulübü ile Beyoğlu'nda bulunan Club Soosythe isimli gece kulüpleri kontrolden geçirildi. İstanbul 2.Sulh Ceza Hakimliğinden alınan karar doğrultusunda gece kulüplerine uygulama yapan Organize polisi değişik durumlara şahitlik etti.

DJ KABİNİNDE ANANUS AMBLEMLİ UYUŞTURUCU HAP

''After Night'' adı verilen uygulamada Şişli'de bulunan CLUB BEDROOM EXCLUSİVE isimli gece kulübünde, DJ kabini önünde yerde pembe renkli 1 adet uyuşturucu hap ve 1 adet ananus amblemli turkuaz renkte uyuşturucu hap bulundu. Gece kulübünde bulunan ve polisi görünce panikleyerek aracına giden Recep A. isimli vatandaşın arabasından Retoy Dessert Fulcon ibareli kuru sıkı tabanca ve bu tabancaya ait 3 dolu fişek ele geçirildi. Yine aynı gece kulübünde bulunan Umut C.A. isimli kişinin üst araması yapılırken montunun iç cebinden 5 gram Hint keneviri bulundu. Bunun üzerine Umut C.A.'nın otomobilinde yapılan aramalarda ise 1 adet Baretta marka tabanca, bu tabancaya ait 15 dolu fişek bulundu. İki şüphelide gözaltına alındı.

Yine Şişli'de bulunan SESS isimli gece kulübünde yapılan uygulamalarda ise Seda Y. isimli kadının İzmir plakalı otomobilinden 1 adet ruhsatsız Cobra Magnum 2004 ibareli bilye atar olarak tabir edilen tabanca ele geçirildi. Seda Y.'de gözaltına alındı.

MÜŞTERİNİN RUHSATSIZ SİLAHINI TAŞIYAN GÜVENLİK GÖREVLİSİ

Beyoğlu'nda bulunan CLUB SOOSYTHE isimli gece kulübünde yapılan çalışmalarda ise kulübün güvenlik görevlisi Ömer M.'nin üzerinden 1 Baretta marka ruhsatsız silah, bu silaha ait 9 mm çapında 7 adet dolu fişek ele geçirildi. Ömer M. üzerinde bulunan silahın kendisine at olmadığını, silahın gece kulübünde müşteri olarak bulunan Cemal B.'ye ait olduğunu söyledi. Bunun üzerine mekanda Cemal B.'yi bulan polis silahı sordu. Cemal B. silahın kendisine ait olduğunu söyledi. Uygulama esnasında görevli polisin görevini yapmasını engellemeye çalışan ve polise mukavemette bulunan henüz 17 yaşındaki H.T.(Hediye) ve yanındaki üzerinden kimlik çıkmayan kendisini İsmet B. olarak tanıtan kişiler gözaltına alınarak gerekli işlemler yapılmak üzere en yakın polis merkezlerine götürüldü.

Sabaha karşı yapılan ''after night'' uygulamasında toplam 7 kişi gözaltına alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü gece kulüplerine ''after night'' uygulaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN