Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Yıldız Fidan'ın MİT'e dönüşünü anlattı

Giriş Tarihi: 12.3.2015 09:46
Bakan Yıldız Fidan'ın MİT'e dönüşünü anlattı

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın görevine dönüşü ile ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'dan da açıklama geldi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Hakan Fidan'ın yeniden MİT Müsteşarı olması ile ilgili, "Cumhurbaşkanımızla Başbakanımızın beraber oluşturduğu istişare sonucunda buna karar verildi ve bu şekilde devam ediyor" dedi.

Hakan Fidan'ın milletvekili adaylığından vazgeçip tekrar MİT Müsteşarlığı'na gelmesini, 'ihtiyaç' olarak değerlendiren Yıldız, "Hakan Fidan, başlı başına değerli bir arkadaşımızdır. Türkiye'de son derece gizemli, her birimizin bilmesi gerekmeyen konular, bu süreci dikkatle yönetmesi gereken, özellikle çözüm süreciyle alakalı, hele hele Suriye gibi, Irak gibi, Libya gibi krizlerin, Mısır gibi rejimle alakalı Türkiye'nin şuan içinde bulunduğu tartışmalı alanın komşusu olan bir ülkenin MİT Müsteşarlığı'nı yapıyor. Biz bir Hollanda'dan, bir Belçika'dan bahsetmiyoruz. O yüzden her birimiz, nerede ihtiyaç hissediyorsak, orada göreve hazır olacak şekilde yetiştik" dedi.

Hakan Fidan milletvekilliği yapabilir mi? sorusunu da değerlendiren Bakan Yıldız, "Herhangi bir görevi, diğerine tercih etmek gibi bir şey söz konusu değil. Hakan Fidan, milletvekilliği yapabilir mi? Yapabilir. Bakanlık yapabilir mi? Kabiliyet olarak bakanlık yapabilir. MİT Müsteşarlığı yapabilir mi? Şuanda zaten yapıyor. Ama buna karar verecek olan yine sayın Cumhurbaşkanımızla Başbakanımızın beraber oluşturduğu istişaredir. O istişare sonucunda buna karar verildi ve bu şekilde devam ediyor. Burada da 'Acaba bir sıkıntı mı çıktı? O sıkıntıdan başka bir fırsat doğar mı?' diye düşünenlerin yine yanıldığını görüyorum. Hakan Fidan kendisini bulunduğu makamlarda yetiştirmiş, ülkesi için faydalı olmaya devam edecek kabiliyetli bir arkadaşımızdır" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Yıldız Fidan'ın MİT'e dönüşünü anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN