Dalan: Kumpastan kaçtım

, 7 yıl yurtdışında bulunmasının nedenlerini anlattı: Hayatta hiç birşeyden korkup kaçmadım. Ama bu defaki şeytani bir kumpastı. Kumpas mağduru olmamak için de mecburen gittim

Giriş Tarihi: 12.3.2015
Dalan: Kumpastan kaçtım
Ergenekon operasyonları sırasında 7 yıl önce Türkiye'den ayrılan, İstek Vakfı ve Yeditepe Üniversitesi Kurucu Başkanı , dün bir basın toplantısı düzenledi. Yeditepe Üniversitesi'nin Ataşehir'deki kampusunda düzenlediği toplantıda, "Almanya'dan İstanbul'a kalkan uçakları gördüğüm zaman ağlıyordum. Ülkeme döndüğüm için kanat taktım uçuyorum" diyen Dalan, şunları söyledi:
"Ülkemde, birçok yazar çizer kendine göre bana 'Ergenekon davasının firari sanığı' dedi. Hayatımda hiçbir tehlikeden kaçıp kurtulmayı denemedim. Ancak bu seferki tehlike değil, bu seferki doğrudan doğruya sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi 'Kumpas'. Yani hukuku gayelerine alet eden, kendini hukuk adamı zanneden birtakım kişilerin kurduğu şeytani bir kumpastır. Türkiye'de maalesef hukuk çetesi devlete kumpas kurmuştur.
Bu kumpas, bu komplo Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne, milletine, adaletine karşı ağır bir darbedir ve bu kumpasın mağduru olmamak için yurtdışına çıktım. Kendini hukuk adamı zanneden bir takım kişilerin kurduğu şeytani kumpasın mağduru olmamak için yurt dışına çıktım. Şimdi bize bu komployu, kumpası kuranlar, kendi kazdıkları kuyuya düşmeye başladılar.

'ALLAH CUMHURBAŞKANIMIZA KUVVET VERSİN'
Avukatım gerekli şikayette bulundu. Savcılık beni çağırırsa bu kumpası bütün detayları ile anlatabilirim. Ben siyaset yapmak istemiyorum. Güncel siyasetin dışındayım. Şunu herkes bilsin ki siyasete gelme düşüncem yok, benden kimse çekinmesin. Bedrettin Dalan artık görevini yapmıştır. Mağduriyetini yaşamış cezasını çekmiştir.
Birinci Dünya Savaşı öncesi Osmanlı'ya kurulan bütün komplolar şu an Türkiye üzerinde uygulanıyor. Bütün komploların tüm ögeleri şu an başımıza sarılıyor. Onun için milletçe, devletçe çok uyanık olmamız lazım. Aramızdaki kavgaları minimuma indirip, bu uluslararası komplolarla nasıl mücadele ederiz, şapkamızı önümüze alıp düşünmemiz lazım. Gün kavga günü değil. Dıştan gelen içtenmiş gibi gösterilen komploları yenmemiz lazım. Bu mücadelede Allah Cumhurbaşkanımıza kuvvet versin."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dalan: Kumpastan kaçtım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN