İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

Giriş Tarihi: 12.3.2015 14:32
İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

Kırklareli Valisi Esengül Civelek, İstiklal Marşı'nın, Türk milletinin ezelden ebede giden yolculuğunu, ruh derinliğini, gönül yüceliğini, manevi değerlerini, milli kimliğini, vatan sevgisini en müstesna biçimde anlattığını bildirdi.

Civelek, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Kurtuluş Savaşı ile Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı İstiklal Marşı'nın mısralarıyla ölümsüzleştirildiğini belirtti.

Kurtuluş Savaşı'nda Türk milletinin tarihe geçen büyük bir mücadele verdiğini, en zor şartlarda bile yılmadığını, her şeyini ortaya koyarak vatanına sahip çıktığını vurgulayan Civelek, şunları kaydetti:
"Bu eşsiz mücadele vatan şairi Mehmet Akif'in yazdığı İstiklal Marşı'nın mısralarıyla ölümsüzleştirilmiştir. İstiklal Marşı milletimizin ezelden ebede giden yolculuğunu, ruh derinliğini, gönül yüceliğini, manevi değerlerini, milli kimliğini, vatan sevgisini en müstesna biçimde anlatmaktadır. İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü'nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, değerli vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'u, İstiklal Savaşı'nın tüm kahramanlarını rahmetle ve minnetle anıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN