seçimde olacak mı?

11. Cumhurbaşkanı , seçimde milletvekili ı olup olmayacağı sorusuna, "Bu tip sorulara daha önce nasıl cevap verdiysem bugünkü cevabım da o. Şu anda aktif in içerisinde olmayacağım" dedi.

Giriş Tarihi: 13.3.2015 13:17 Güncelleme Tarihi: 13.3.2015 15:52
Abdullah Gül seçimde aday olacak mı?

Maslak'ta Orman Bölge Müdürlüğü'ndeki camide cuma namazını kılan , cami çıkışında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Gül, aktif e girip girmeyeceği ile ilgili soruya, "Yazılıp çizilenler tamamen bilgim dışında. Bu konularla ilgili oturup konuşmuşluğumuz söz konusu değil. Böyle bir düşüncem yok. Bütün birikimimi devletim, milletim, halkım için vermeye devam edeceğim ama bunun için siyasetin içinde olmak da gerekmiyor. Şu an aktif siyasetin içinde olmayacağım" diyerek cevapladı.

"Arkadaşlarla oturup konuşmuşluğumuz veya herhangi bir görüşmüşlüğümüz bu konularla ilgili söz konusu değil" diyen Gül, bunların tamamen kendisi dışında gelişen şeyler olduğunu kaydetti.

Gül, Cumhurbaşkanlığı süresi bitip Ankara'dan ayrılırken de bu tip aktif siyasete katılıp katılmayacağıyla ilgili sorularla karşılaştığını belirterek, şöyle devam etti:

"O günkü söylediklerim bugün de benim için geçerlidir. Dolayısıyla şu anda böyle bir düşüncem yok. Bunu zaten değişik vesilelerle sorulduğunda da hep söyledim. Şüphesiz ki ben 'nin kurucusuyum. AK Parti'nin içeride, dışarıda milletimize yaptığı çok güzel hizmetleri arkadaşlarımızla yaptık. Bundan sonra da bütün birikimimi devletim, milletim, halkım için şüphesiz ki vermeye devam edeceğim. Sadece bütün bunları kendime saklayacak halim yoktur. Bunun için sadece siyasetin içerisinde olmak da gerekmiyor. Arkadaşlar sorumluluklar aldılar, devam ediyorlar. Onların hepsinin başarılı olmasını istiyorum. Dolayısıyla onların başarısı millete hizmettir. Ben de yeri geldiğinde şüphesiz ki üstüme düşenleri, görüşlerimi, fikirlerimi paylaşarak yardımcı olmaya çalışırım. Tekrar söylemek istediğim şey, bu tip sorulara daha önce nasıl cevap verdiysem, bugünkü cevabım da o şekilde. Dolayısıyla şu anda aktif siyasetin içerisinde olmayacağım."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abdullah Gül seçimde aday olacak mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN