Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bu ülkenin gençliği Gezi vandalları değil'

Giriş Tarihi: 14.3.2015
'Bu ülkenin gençliği Gezi vandalları değil'

'Çanakkale' programında, karşısında saygı ve sevgiyi bilen bir gençlik gördüğünü belirten Erdoğan: Bu ülkenin gençliği Gezi'deki vandallar değil, sizlersiniz

Cumhurbaşkanı , Genç Memur-Sen tarafından düzenlenen "100. Yılında Çanakkale Ruhu ve Gençlik" isimli programa katıldı. Konuşmasına Memur-Sen'in, 28 Şubat, Gezi süreci, 17-25 Aralık darbe girişimleri gibi kritik süreçlerde hak ve hakikatin yanında yer aldığı vurgusu ile başlayan Erdoğan, şunları söyledi:

ERDOĞAN'DAN ÇANAKKALE ZAFERİ HAKKINDA ÖZEL TWEET - TIKLAYIN

GERÇEK GENÇLİK BURADA:
Sizleri bu ülkede taşla, molotofla, maskeyle, ellerinde demir bilyeyle, yakmakla, yıkmakla değil ilimle, irfanla, kültürle, saygı ve sevgiyle mücadele verilebileceğini gösteren örnek bir gençlik olarak görüyorum. Kökü ezelde, dalı ebette bir sistemin aşkına, vecdine, irfanına sahip bir gençlik olarak görüyorum. Bu ülkenin gençliği Gezi'de gördüğünüz vandallar değil. Bu ülkenin gençliği etek giyerek sokakları ateşe veren provokatörler değil. Masum kızlarımızı alçakça katleden o ırz düşmanları asla değildir. Bu ülkenin gençliği işte burada. Sizler bu ülkenin gençliğinin ta kendisisiniz. Ahlak, bilgi, enerji ve çalışkanlığınızla sizlersiniz.BUGÜN SAVAŞIN AHLAKI ŞEREFİ YOK:
Bugün güya medeniyetin zirve yaptığı günümüzde masum sivillerin, çocukların, kadınların, acımasızca katledilmesini görüyoruz. Suriye, Irak, Mısır, Myanmar, Ruanda, Somali'de bütün bunlar oluyor. Dünya seyrediyor. Savaşın da savaşmamanın da bir şerefi ahlakı vardır. Bugün Suriye, Irak, Libya, Afrika'da yaşanan çatışmalarda bu asil duruşu göremiyoruz. İsrail Gazze'de bombaları yağdırıyor. Atılan bombalara yapacak hiçbir şeyi olmayan Gazzeli yavrunun anneye sarılışını gördük.

BM'YE GÜNCELLEME GEREK:
Esad, 350 bin kişiyi katlederken onlar hala BM dengelerini gözetmenin çabası içindeler. Onun için diyorum ki dünya beşten büyüktür. Artık BM'ye bir güncelleme gerekiyor. Tüm dünyanın temsil edildiği bir BM Güvenlik konseyi. Her dinin temsil edildiği bir BM Güvenlik konseyi. Yok daimi yok geçici üyeymiş, böyle bir mantık olmaz. Orada 20 ülke mi olur belirlenir hepsi de daimi olur, dönerli olur. Bir iki yıl görev yaparlar. Adalet budur.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen "100. Yılı'nda Çanakkale Ruhu ve Gençlik" etkinliğinde, Çanakkale'de şehit olan askerlere dua edilirken duygulu anlar yaşadı. Erdoğan, gözyaşlarını tutamayarak elleriyle sildi.

FİDAN'I KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti. Bu arada Erdoğan, yemin ederek göreve başlayan Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos'u da telefonla arayarak tebrik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu ülkenin gençliği Gezi vandalları değil'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN