Gülen’in utanmaz yazarı mahkemede hesap verecek

Giriş Tarihi: 14.3.2015 15:26 Güncelleme Tarihi: 14.3.2015 20:10
Gülen’in utanmaz yazarı mahkemede hesap verecek

Gülen hareketinin gazetesi Millet’in yazarı ’e bir süre önce twiter hesabından paylaştığı ırkçı tweet sebebiyle dava açıldı.

"TECAVÜZ EDEN SÜNNİ, TECAVÜZ EDİLEN ALEVİ!" DEDİ

Daha önce eşinin şikayeti üzerine "6 ay eve yaklaşmama" cezası verilen Gülen hareketinin gazetesi Millet'in yazarı "Tecavüz eden Sünni, tecavüz edilen alevi olunca Akitler sessiz kaldı, reisleri ve şürakasında cenazeye bile gelmedi…"şeklinde rezil bir tweet atmıştı. Büyük tepkilere sebep olan tweeti Nuri Başkapan isimli bir vatandaş savcılığa şikayet etmiş Tezel'in halkın bir kesiminin sosyal sınıf din mezhep cinsiyet bölge farklılığına dayanarak alenen aşağıladığını belirtmişti.

CUMHURBAŞKANI'NI HEDEF ALDI

Savcılık söz konusu mesaj ile ilgili Türk Ceza Kanunu'nun 216. Maddesi kapsamı çerçevesinde soruşturma başlattı. İfadesine başvurulan Tezel, söz konusu tweet mesajının kendisine ait olduğunu, bu sözleri Cumhurbaşkanı'na veya AK Parti üyelerine hakaret içerikli olarak yazmadığını ama üzerlerine alınmalarına bir şey diyemeyeceğini belirtti.

MEZHEPÇİLİK VE ALENEN HAKARET!

Savcı Umut Tepe, Ali Tezel hakkında halkın bir kesiminin sosyal sınıf din mezhep cinsiyet bölge farklılığına dayanarak alenen aşağıladığı gerekçesiyle iddianame hazırladı. İddianamede söz konusu mesajın halkın bir kesimini aşağılayıcı nitelikte olduğu, AKit'ler sözleri ile Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy verenleri ve bu partiye üye olanları alenen aşağılamak suretiyle suç işlendiği belirtildi. İfade özgürlüğünün başkalarını küçük düşürücü, incitici, hakaret edici ve onlara saldırgan ifadeler kullanılmasını, şiddeti teşvik etmeyi de içeremeyeceğini belirten Savcı Tepe, sövme içerikli sözlerin yakınma ve eleştiri olarak kabul edilemeyeceğini iddianamede vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen’in utanmaz yazarı mahkemede hesap verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN