Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel’in ajan hassasiyeti

DEAŞ’a katılan 3 İngiliz genç kızın, Türkiye üzerinden Suriye geçtiği iddiasını manşetlere taşıyan Paralel Yapı’ya yakın medya, kızları götürenin Kanada ajanı çıkmasını ise görmezden geldi. Bu sessizliğin altında Gülen’in Kanada’ya yerleşme planı yatıyor.

Giriş Tarihi: 14.3.2015 08:58 Güncelleme Tarihi: 14.3.2015 09:04
Paralel’in ajan hassasiyeti
Paralel Yapı, söz konusu Fethullah Gülen'in çıkarları olduğunda Türkiye'yi bir kalemde harcıyor; attığı özgür basın manşetlerinin altında kalıyor. İngiltere'nin DEAŞ'a katılmak amacıyla kaçan üç kız çocuğu için Türkiye'yi suçladığı ama sonunda DEAŞ karşıtı koalisyondaki Kanada ajanının çıktığı komplonun deşifre olması Paralel Yapı medyasının radarına girmedi. Türkiye'nin itibarı meselesinde paralel yapının sus pus olmasının ardında ise ABD'deki Gülen'in Kanada'ya yerleşme planının bozulmaması yatıyor. Bütün dünya haber ajanslarının abonelerine 'flaş' koduyla geçtiği haber Türkiye'de ise Paralel Yapı'ya yakın medya organlarından kendine yer bulamadı.

Operasyona 'sessiz' destek

Konu, İsrail fonlarıyla yayın yapan ABD'li Freedom House gibi kuruluşların Türkiye'yi diktatörlükle yönetilen Afrika ülkelerinden daha geride göstermek olunca önünde kimsenin duramadığı Paralel Yapı, Türkiye'nin itibarına yapılan operasyona sessiz destek verdi. Oysa aynı gazeteler, kızların, Türkiye üzerinden DEAŞ'a katıldığı yönündeki haberleri manşetlerine taşıyarak Türkiye'yi DEAŞ ile işbirliği içinde gösteren operasyona destek vermişti. Paralel Yapı'nın yayın organları Zaman, Taraf, Bugün ve Paralel Yapı'nın yayın organına dönüşen Cumhuriyet, Dün Dışişleri Bakanı Mevlüt çavuşoğlu'nun açıklamaları ile ortayya çıkan Kanada ajanı gerçeğine ise sayfalarında yer vermemeyi uygun gördü!

AMAN KANADA DUYMASIN

Bu durum Suriye'deki gelişmelerin ele alındığı sır Dış İşleri Bakanlığı'ndaki toplantıyı dinleyip Youtube'de yayınlandığı şekliyle bire bir gazetelerinde basan, televizyonlarında gösteren Paralel Yapı'nın Türkiye karşıtlığını geçmişi nedeniyle şaşırtıcı olmadı. Fakat bu kez yapılan artık sıradanlaşan Paralel Yapı'nın Türkiye karşıtlığından çok, Gülen'in ABD'den gönderilme korkusuna da işaret etti. ABD'nin Pensilvanya eyaletinde yaşayan Fethullah Gülen'in bu ülkeden çıkarılması halinde kendine yeni yaşam alanı olarak Kanada'yı seçtiği biliniyor. Paralel Yapı ve onunla iş birliğindeki medya da Kanada hakkındaki haberi basmayarak bir anlamda Gülen'e vize almaya çalışıyor. Bunu yaparken de Türkiye'nin itibarını zedelemekten çekinmiyor.

Kaynak: Star

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel’in ajan hassasiyeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN