Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'ndan Erbakan ailesine adaylık sürprizi

7 Haziran seçimlerinde sürpriz adaylarla seçmenin karşısına çıkacak. AK Parti’nin bir “vefa hareketi” olduğunu söyleyen Davutoğlu 'ün lideri merhum ’ın oğlu ve kızı ’ü milletvekili adayı göstermek için teklif götürecek.

Giriş Tarihi: 16.3.2015 02:20 Güncelleme Tarihi: 16.3.2015 06:15
Davutoğlu'ndan Erbakan ailesine adaylık sürprizi
'ün siyasi temsilini üstlenen Saadet Partisi ile yollarını ayıran 'a vefa elini uzatacak. AK Parti karar alma mercilerinde yapılan görüşmelerde parti yönetiminin Erbakan'ı davet etmesi fikri ön plana çıktı. AK Parti MYK kararı ile Fatih Erbakan'a 7 Haziran seçimlerinde kendisini aday göstermek istediklerini iletecek. Erbakan'ın Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun memleketi ve Milli Görüş lideri merhum Erbakan'ın seçim bölgesi olan Konya'dan aday gösterileceği belirtildi. AK Parti'nin bir diğer aday olarak Erbakan ailesinden 'e de teklif götüreceği konuşulan konular arasında. Altınöz'ün kabul etmesi halinde İstanbul veya Ankara'dan aday gösterileceği kaydedildi. Erbakan Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Necmettin Aydın'ın da Zonguldak'tan aday gösterileceği konuşuluyor.

VEFA BORCU OLARAK GÖRÜLÜYOR


Bu isimler için MYK'nın bir karar alması gerekiyor. 7 Haziran seçimlerini Türkiye'nin kaderi ve geleceği açısından çok önemli gören AK Parti, anayasayı değiştirecek 330 veya daha fazla milletvekili çıkarmak için çalışmalar yürütüyor. Fatih Erbakan, geçtiğimiz günlerde milletvekilliği konusunda şu açıklamayı yapmıştı: "Erbakan hocamızın ismine olan teveccüh ve ilgiden dolayı milletimizin teveccühü, ilgisi, talebi var. Vefa borcunu ödemek istediklerini ve bendenizin Meclis'e o ilden gönderilmesiyle böyle bir vefa borcunu ödeyeceklerini her zaman ifade ediyorlar. Böyle bir şey düşünürsek destek olacaklarını söyleyip teveccüh gösteriyorlar."

Kaynak: Yenişafak
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan Erbakan ailesine adaylık sürprizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN