Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan 'a 'Başkanlık' cevabı

, HDP Genel Başkanı'nın bugün yaptığı açıklamalara cevap verdi.

Giriş Tarihi: 17.3.2015 17:32 Güncelleme Tarihi: 17.3.2015 19:21
Başbakan'dan Demirtaş'a 'Başkanlık' cevabı

, Twitter hesabından, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin 'ın partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamaya ilişkin paylaşımda bulundu.

AK Parti'nin bugüne kadar hiçbir siyasi partiyle seçim pazarlığı yapmadığını, tamamen milletin teveccühüne dayandığını ifade eden Davutoğlu, şunları kaydetti:

"HDP Eş Başkanı Demirtaş'ın bugünkü açıklaması had bilmezliğin ve demokrasiye saygısızlığın yeni örnekleridir. Demirtaş'ın dönüp dolaşıp geldiği yer, 1990'larda Kürt vatandaşlarımızın iradesini yok sayan vesayetçilerle aynı yer olmuştur. Bu vesayetçilerle dün sayın Cumhurbaşkanımıza 'muhtar bile olamazsın' diyenler bugün sokağa çıkamaz durumdadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığına karar verecek olan sadece ve sadece aziz milletimizdir.

Demirtaş'ın 'pazarlık partisi değiliz' sözlerine tüm milletimiz sadece gülmektedir. AK Parti'yi 'kirli pazarlık' ile anmak onun haddi değildir. AK Parti bugüne kadar hiçbir siyasi partiyle seçim pazarlığı yapmamış, tamamen milletin teveccühüne dayanmıştır. CHP ile her türlü pazarlığa giren Demirtaş'ın bu konuda söyleyecek sözü de yok, konuşacak yüzü de. Daha son yerel seçimlerde tek ortak noktaları AK Parti'ye karşı çıkmak olan tüm muhalefet partileri her yerde bize karşı işbirliği yapmıştır. Sonuç ise onlar için hüsran oldu.AK Parti'nin Demirtaş gibilerin ittifakına da verecekleri akla da ihtiyacı yok. Bize aziz milletimiz yeter."

DEMİRTAŞ NE DEMİŞTİ?

Demirtaş grup toplantısında tek bir cümle söylemek için çıktığını belirterek, şunları söyledi:"Tarihimizin en kısa grup toplantısı yapacağız. Biz bir pazarlık hareketi, pazarlık partisi değiliz. AKP ile kirli bir pazarlık olmadı asla olmayacak. Sayın Recep Tayyip Erdoğan HDP varoldukça, HDP'liler bu topraklarda nefes aldıkça başkan olamayacaksın. Seni başkan yaptırmayacağız, seni başkan yaptırmayacağız, seni başkan yaptırmayacağız"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan Demirtaş'a 'Başkanlık' cevabı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN