Mümtazer Türköne paralel yapı soruşturmasında ifade verdi

Zaman Gazetesi Yazarı Mümtazer Türköne 25 Aralık’ta hükümete darbe teşebbüsünde bulunulduğu iddiasıyla yürütülen soruşturması kapsamında ifade verdi.

Giriş Tarihi: 18.3.2015 16:09
Mümtazer Türköne paralel yapı soruşturmasında ifade verdi
Önceki gün kendisine ulaşan ifade daveti üzerine İstanbul Adliyesi'ne gelen Türköne soruşturma savcısının soruşturma kapsamındaki bir olay ile ilgili sorularını cevaplandırdı.

Bir süre Adliye'de kalan Türköne ifade işlemlerinin tamamlanması ardından sessizce adliyeden ayrıldı. Aynı soruşturma kapsamında daha önce Zaman Gazetesi eski yazarları Hüseyin Gülerce ve Bsşbakan Davutoğlu'nun yeni Danışmanlarından Etyan Mahçupyan da ifade vermişti. Zaman Yazarı Şahin Alpay'ın da aynı soruşturma kapsamında ifadesine başvurulduğu öğrenildi.

25 Aralık'ta hükümete darbe girişiminde bulunulduğu iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında aralarında İstanbul Mali Şube eski Müdürü Yakup Saygılı, Kazım Aksoy ve Arif İbiş'in de bulunduğu bir gurup polis, darbeye teşebbüs şüphesiyle tutuklanmışlardı. Söz konusu polisler halen Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mümtazer Türköne paralel yapı soruşturmasında ifade verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN