Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Topu, Genel Müdürlüğe attılar

Giriş Tarihi: 18.3.2015
Topu, Genel Müdürlüğe attılar

Usulsüz taltif davası sanıkları, kendilerinin teklif yaptığını son kararı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün verdiğini belirtti

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 17 kişinin yargılandığı davada, savunmasını yapan dönemin Taltif Şube Müdür Yardımcısı Cemil Çelik, yılda 3-4 taltif dönemi olduğunu, hazırlanan listelerde yaklaşık 25 bin kişi bulunduğunu, bunlardan yaklaşık 20 bin kişiye taltif verildiğini söyledi.

'EMEĞİ GEÇENLERE YAZDIK'
İzinli olan kişilerin taltif listesine eklenmesinde bir sakınca bulunmadığını savunan Çelik, şunları kaydetti: "Bizler, teklifimizi yaparız, son kararı verecek Emniyet Genel Müdürlüğü Taltif Komisyonu'dur. Buradan maddi yarar sağlama imkânı yoktur." Sanıklardan Gökmen Tekin de, Tunceli'de TİKKO'ya yaptıkları operasyondan sonra, emeği geçen herkese taltif yazdıklarını kaydetti. Tekin, "Tayini çıkan arkadaşlara da olay sonrası ve öncesine katkı sağladığı için taltif yazdık" dedi. İddianamede, "kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık ve kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği" suçlarından, sanıkların her biri için ayrı ayrı 15 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Topu, Genel Müdürlüğe attılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN