Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yalçın Akdoğan: Demirtaş siyaseti ile CHP siyaseti...

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Selahattin Demirtaş'ın dünkü grup toplantısında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 18.3.2015 10:45 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 11:25
Yalçın Akdoğan: Demirtaş siyaseti ile CHP siyaseti...
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik, ''HDP var oldukça, HDP'liler bu topraklarda nefes aldığı sürece sen başkan olamayacaksın'' sözlerini eleştirdi.

Akdoğan, şöyle konuştu:

"Kendi hareketini, kendi kitlesinin geleceği üzerine bir plan, hesap yapmak yerine, başkalarının nasıl engelleneceği üzerine siyaset yapan bir tarz. Aslında bu CHP'nin siyaset tarzının bir benzeri. Bu yüzden Demirtaş siyaseti ile CHP siyaseti ruh ikizi olarak da adlandırılabilir.

''DEMEK Kİ AKILLANMAMIŞLAR''

AK Parti kaybetsin de ülke batarsa batsın anlayışı. Zamanında Sayın Cumhurbaşkanımız için 'Muhtar bile olamaz' denmişti ama süreçte neler olduğunu hep birlikte gördük. Demek ki akıllanmamışlar.''

''BU SÜRECİ TAYYİP ERDOĞAN BAŞLATMIŞTIR''

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, çözüm süreciyle ilgili ise ''AK Parti'ye duyulan güven sayesinde devam ediyor. Bu süreci Tayyip Erdoğan başlatmıştır. Ona duyulan güven sebebiyle büyük bir toplumsal destek oluşmuştur ve Hükümet'e duyulan güvenle bu süreç devam etmektedir'' şeklinde konuştu.

Akdoğan sözlerine şöyle devam etti:

''Artık sürekli farklılıklara vurgu yapmak yerine birlikteliklere, ortak noktalara vurgu yapmak lazım. Birlikte nasıl bir gelecek inşa edeceğiz, buna vurgu yapmak lazım. Sürekli farklılıkları kaşımak yerine birliklere, ortak noktalara vurgu yapan bir dil kullanılması da gerekiyor. Özellikle sorunu sürekli kaşıyan ve konuşanların bunu artık yapması gerekiyor ve bu bekleniyor. Sen Türklerin kaygısını, batının hassasiyetini de dile getireceksin. Empati çift taraflı yapılır, tek taraflı empati olmaz.

İZLEME KOMİTESİ ÇALIŞMALARI

Devlet ne dediyse onu yapmaktadır, kesinlikle ikircikli bir yaklaşım içerisinde değildir. Ama bunların uydurmaları ve yalanlarıyla uğraşacak halimiz de yok. Bu konu üzerinde durduğumuz, çalıştığımız konulardan biridir. Sayısı 5-6'yı geçmemek üzere bir çalışma yapılmaktadır. Birtakım isimler de belirlenmiştir. Ama bu önümüzdeki hafta Sayın Başbakanımızın nihai kararını vereceği bir konu."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalçın Akdoğan: Demirtaş siyaseti ile CHP siyaseti...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN