Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bu sistem yıprandı'

'Bu sistem yıprandı'
Ukrayna'dan dönüşte, ayağının tozuyla Denizli'ye geçen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, toplu açılış törenine katıldı. Çınar Meydanı'ndaki törende konuşan Erdoğan, nevruz mesajı da verdi: Nevruz gözü yaşlı anneler için bir milad olur. Kardeşlik, barış için hayırlı olsun diyorum. Molotofların kullanıldığı değil barışa vesile olsun diliyorum.

BAŞKANLIK ŞART

Erdoğan, Denizlililerden başkanlık sistemine destek istedi, "Darbelerle, muhtıralarla, vesayet rejimleriyle iyice hırpalanmış olan Türkiye'nin artık ihtiyacını karşılayamayan bu sistemi bir kenara bırakıp yeni bir sisteme, başkanlık sistemine geçmeliyiz" diye konuştu. Muhalefeti "Seçimlere kalmış 2,5 ay. Ne projeleri, ne gayretleri var. Varsa yoksa Cumhurbaşkanı şunu dedi, hükümet bunu yaptı" sözleriyle eleştiren Erdoğan, kendisine "Çankaya yokuşuna çıkamaz" diyenlerin kendi nefeslerinin kesildiğini söyledi. Akşam Anemon Otel'de işadamları ve STK temsilcileri ile de buluşan Erdoğan konuşmasında şu mesajları verdi:
PARLAMENTER SİSTEM BEKLEME ODASINDA: 10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesiyle Türkiye'de bir dönem fiilen bitmiştir. Kimilerinin 1876, kimilerinin 1924, bazılarının da 1946'da başlattığı parlamenter sistem, 10 Ağustos'ta bir daha geri dönüşü olmamak üzere milletimiz tarafından bekleme odasına alındı.
KONU MANKENİ ARIYORLAR: 'Cumhurbaşkanı siyaset yapıyor' diyorlar. Bunlar kendilerine göre konu mankeni arıyor. Ben konu mankeni değilim.

REKTÖRLERİ BU HAFTA AÇIKLAYACAĞIZ

(İstanbul Üniversitesi'ndeki rektörlük seçimleri) Biliyorsunuz önce üniversitede seçim yapılıyor. Sonra altı isim YÖK'e gönderiliyor. YÖK de bu altı isim içerisinden 3 ismi bana gönderiyor. Şu anda YÖK'ten üç ismin bana gelmiş olması lazım. Ben de bu hafta içerisinde o gelen 3 ismin değerlendirmesini yapıp bu hafta içinde 6 üniversitenin rektörünü açıklayacağız.

KİMİLERİ HALA ÜLKEYİ BÖLMEYE YÖNELİK ADIMLAR PEŞİNDE
"Bir defa eğitim sistemimizin içerisinde anadil seçmeli ders olarak konuldu mu? Bitti. Daha ne olacak? Bir de zorunlu mu olsun diyorsunuz? Olabilir mi böyle bir şey? Bu ülkenin resmi bir dili var. Onun için bölücü terör örgütünün bu tür taleplerine evet demek bu milletin tarihine de mevcut yapısına da çok çok terstir.

ÜLKEYİ BÖLMEYE YÖNELİK ADIMLAR
Partiyi kurup da ben Güneydoğu'yu dolaştığım zaman, oradaki kanaat önderleriyle yaptığım toplantılarda bana ne söylüyorlardı biliyor musunuz; "Sadece şu olağanüstü hali kaldırın yeter. Biz sizden başka bir şey istemiyoruz." Ve biz olağanüstü hali Abdullah Bey'in başbakanlığı döneminde iki ay içerisinde kaldırdık. Kimileri bugün halen bu ülkeyi bölmeye yönelik adımlar, talepler peşinde. Onun için bölücü terör örgütünün bu tür taleplerine evet demek bu milletin tarihine de mevcut yapısına da çok çok terstir.

DEMİRTAŞ'I 6-8 EKİM'DE GÖRDÜK
(Demirtaş'ın "HDP var oldukça Başkan olamayacaksın" açıklamasına yönelik) Bunlar 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de benim Çankaya'ya çıkamayacağımı söylüyorlardı. Yüzde 52 milletim bana teveccüh gösterdi. O, yüzde 10'u bile bulamadı. Onların tavrını 6-8 Ekim'de gördük. Halkı sokağa döken bunlar değil miydi? Akşam başka sabah başka konuşuyo

'KADINI SÖMÜREN CAHİLİYE ANLAYIŞIDIR'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Denizli'deki törenin ardından down sendromlu çocukların ve İsmail Tosunoğlu İş Eğitim Merkezi Mehter Ekibi'nin gösterisini izledi. Dedeman Otel'de iş kadınlarıyla da bir araya gelen Emine Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Kadın emeğini sömüren, yok sayan, ayrımcılığa tabi tutan tüm anlayışlar, Doğu'dan da gelse Batı'dan da gelse cahiliye anlayışıdır ve bizden uzaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu sistem yıprandı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN