Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KPSS savcısına şok tehdit!

Paralel’in hedefindeki Savcı Yücel Erkman’ı telefonda ölümle tehdit eden bir kişi, “Bir an önce bu soruşturmadan elini ayağını çek” dedi

Giriş Tarihi: 22.3.2015 22:29 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 22:55
KPSS savcısına şok tehdit!
2010 KPSS'de paralel yapının soruları yandaşlarına sızdırdığı gerekçesiyle yürütülen soruşturmanın savcısı Yücel Erkman bugün tehdit ve şantaja maruz kaldı. Savcı Yücel Erkman, çocukları ile tehdit edildi.

Savcı Erkman, polis ve zabıt katibi tarafından tutulan tutanağa göre; bugün Ankara Adliyesi'ndeki odasında KPSS soruşturması ile ilgili işlemler yaptığı sırada saat 15:51'de cep telefonu çaldı.

05:31 ile başlayan ve sonradan yapılan araştırmada tek kullanımlık olduğu belirlenen rehbere kayıtsız telefon numarasını kullanan şahıs "Yücel Savcım sana bir iki şey söyleyeceğim"diyip söz girdi ve Savcı Erkman'ı tehdit etmeye başladı.

Telefondaki meçhul ses savcıya şunları söyledi: " Yücel Savcım sana bir iki şey söyleyeceğim. Bir kaç bilgi vereceğim. Kim olduğum önemli değil. AYM, Sulh Cezaları iptal etmiş. Bilgin var mı?... Çoluğun çocuğun ne... ne... üzülsün, ne... kimse bilsin, ... bilinsin mi, sen bunları yaz bir tarafa, akıllı ol tamam mı? Bu devirde ... gazetelerde görürsen, görürsün gününü."

Savcı Erkman şantaj ve tehdit içerikli telefon üzerine şok oldu. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak'a bilgi veren savcı Erkman'ın şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı. Savcıyı tehdit eden kişinin tespit edilebilmesi amacıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS savcısına şok tehdit!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN