Olmadı sayın Arınç!

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın dünkü çıkışının Pensilvanya medyası tarafından malzeme olarak kullanılmasının yankısı sürüyor. Milliyet Yazarı Nagehan Alçı bugünkü yazısında Bülent Arınç'ın dünkü şaşırtan çıkışını kaleme aldı.

Giriş Tarihi: 22.3.2015 13:43 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 13:55
Olmadı sayın Arınç!
TÜRKİYE'DE BARIŞ RÜZGARI ESİYORSA ERDOĞAN SAYESİNDEDİR!

Abdullah Öcalan'ın mektubu gümbür gümbür okunabiliyorsa, şehitler artık acı bir anı olarak tarih sayfasına kalkmışsa, PKK'nın silah bırakma kongresi için net bir çağrı yapılıyorsa, bütün Diyarbakır artık barıştan konuşuyor ve Türkiye'nin yüzde 70'i bu fotoğrafı alkışlıyorsa bunlar esasen Tayyip Erdoğan'ın kararlılığı ve cesareti sayesindedir! Kimse kusura bakmasın...

ERDOĞAN SÜRECİN BÜTÜN RİSKLERİNİ ALDI

Erdoğan ve hükümetinin her türlü saldırıya rağmen dik duruşu olmasa, Oslo'dan başlayarak her türlü provokasyona inat devam iradesi bulunmasa, PKK ve onun Meclis'teki temsilcisi hariç tek bir siyasi destek olmadığı halde kolaya kaçıp yan çizeceğine zoru seçip yürümeyi sürdürme inancı barındırmasa bu günleri görebilir miydik?SİZ BUNLARI BİZDEN DAHA İYİ BİLİYORSUNUZ BÜLENT BEY

Çözüm süreci bahane edilerek defalarca alaşağı edilmeye çalışıldı Erdoğan. 7 Şubat hadisesi bunun en net örneğiydi. Zaman zaman söylemleriyle şaşırttı ama nihayetinde kamuoyunun desteğinin hep artırarak bu noktaya kadar gelmeyi başardı.
Siz bunları bizlerden çok daha iyi biliyorsunuz Bülent Bey!

BU BARIŞ HAVASINI ÖNÜNE GEÇEN AÇIKLAMAYI YAPMANIZ DOĞRU MU?

O nedenle tam da Öcalan'ın mektubu okunduktan sonra yaptığınız açıklama için biraz bekleyemediniz mi? Adeta mektubun sevincini kursağımızda bırakmak istercesine, üstelik mektubu da gölgeleyen, sanki Cumhurbaşkanı'nın dünkü açıklamaları 3 gün önce teslim edilmiş mektubu değiştirmiş havası yaratmak doğru muydu?

TAYYİP BEY'E HAKSIZLIK YAPTINIZ!

Cumhurbaşkanı'nın söylediklerini yanlış bulabilirsiniz, rahatsız olmuş olabilirsiniz. Bunları elbette anlarım. Ancak... Bunca badireden sonra kutlamak gerekirken vurmanız... Olmadı. Tayyip Erdoğan'a büyük haksızlık oldu!

Nagehan Alçı / MİLLİYET
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Olmadı sayın Arınç!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN