Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arınç: Cumhurbaşkanımıza nezaketsizlik yapmayız

Giriş Tarihi: 23.3.2015 18:03 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 19:16
Arınç: Cumhurbaşkanımıza nezaketsizlik yapmayız

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bakanlar Kurulu sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Arınç, hafta sonu yapılan açıklamalara ilişkin, "Bizim liderimizdir.Konuşmalarımı analiz ederseniz polemik göremezsiniz. Sayın Cumhurbaşkanımızı devletimizin başıdır, milletimizin bütünlüğünü temsil eder eksik bilgilendirmiş isek kusuru kendimizde ararız" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bakanlar Kurulu toplantısının ardıından açıklamalarda bulundu

Konuşmadan satırbaşları;

Cumartesi günü barış kenti Kudüsle ilgili bir toplantı sonrası Pazar günü de verdiğim konferans sonrası konuşmalar yaptım. Bunlar kamuoyunun malumudur. Burada bir kısım basın Sayın Cumhurbaşkanımız ile hükümetimzi arasında veya bendeniz ile Cumhurbaşkanımız arasında bir çekişme ihtilaf olduğunu belirten yazılar yazılar yazıp dedikodular yaptılar. Arınç çıkış yaptı, duygusal tepki verdi şimdi intikam alıyor gibi terbiye dışı şeyler konuşuluyor. Ülke ve millet meselelerine duygularımızı karıştırmayız.

EKSİK BİLDİRMİŞSEK KUSUR BİZDEDİR

Yeni bir siyasetçi değilim. Dolayısıyla tecrübelerimle gönlümden kalbimden geçenleri söylersem elbette bunun tartışmasını kamuoyu yapar. Doğrusu sözlerimi ya anlamamak veya yanlış anlamaktan kaynaklandığını söyleyebilirim. Cezaevlerinden DGM'lerden siyasi yasaklardan cuntalardan süzüle süzüle bugüne gelmiş insanlarız.

HUKUKUMUZ BİR DAVA HUKUKUDUR

Sayın Cumhurbaşkanlığı ile olan hukukumuz bir dava hukuku, arkadaşlık hukuku olduğunu söylemeliyim. Sayın Cumhurbaşkanı devletimizin başıdır, milletimizin bütünlüğünü temsil eder.

LİDERİMİZDİR, ÇİLE İNSANIDIR, HALKIN KAHRAMANIDIR

Bizim liderimizdir, çile insanıdır ve örnek bir aile büyüğüdür. Halkın kahramanıdır. Konuşmalarımı analiz ederseniz polemik göremezsiniz. Benim sözlerimi o hiç yanlış anlamaz ben de onun sözlerini hiç bir zaman küçültücü alçaltıcı ifade olarak kabul etmem. Evet ve diğer konularda Sayın Cumhurbaşkanımızı eksik bilgilendirmiş isek kusuru kendimizde ararız. Benim adım Bülent Arınç söylediğim sözler ortadadır kimse bunun arkasında bir şey aramasın. Ben cam gibi bir adamım kimse arkamda bir şey aramasın. 1-2 ay sonra başım dik alnım açık olarak gezeceğim. Hiç bir dürüst olmayan ilişkide benim adım adım geçmez. Her sözümün arkasından kimse neden bunu söyledi diye kimse bir şey aramasın. 8 Haziran'da sokağa çıktığımızda bu adam dürüst bir adamdı, namuslu, vicdanlı bir adamdı doğru söylerdi doğru söylediği için de 9 köyden kovulmuştu denilecek. Böyle de denilmesi benim için milyarlardan değerlidir.

CUMHURBAŞKANIMIZ NE ZAMAN EMREDERSE...

Çözüm sürecindeki gelişmelere ilişkin Cumhurbaşkanı 'a bilgi veriliyor mu? sorusuna, "O ne zaman emrederse Başbakanımız ve bakanlar bilgi verirler. Cumhurbaşkanımız talep etmeseler de bilgi verilir" şeklinde cevap verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arınç: Cumhurbaşkanımıza nezaketsizlik yapmayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN