Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dün suçladıkları Cemaate bugün sahip çıkıyorlar

Giriş Tarihi: 23.3.2015 16:29 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 16:37
Dün suçladıkları Cemaate bugün sahip çıkıyorlar

2010 yılındaki KPSS sınavındaki kopya skandalında bütün deliller Paralel Suç Örgütü’nü gösterirken dönemin Özel Yetkili Savcıları tarafından soruşturma örtbas edilmişti. O günlerde KPSS soruların çalınması ve Paralel Suç Örgütü üyelerine dağıtılmasını sert bir dille eleştiren Cumhuriyet ve Sözcü gazeteleri bugün KPSS skandalında Gülen’in yanında yer alıyor.2010 yılında Meclise soru önergesi verererek Gülen hareketini sorumlu tutan CHP ise bugün KPSS operasyonunda Gülen örgütünü savunuyor.

Pensilvanya medyası ve CHP yine kıvırdı. 2010 yılındaki KPSS sınavındaki kopya skandalında bütün deliller Paralel Suç Örgütü'nü gösterirken dönemin Özel Yetkili Savcıları tarafından soruşturma örtbas edilmişti. O günlerde KPSS soruların çalınması ve Paralel Suç Örgütü üyelerine dağıtılmasını sert bir dille eleştiren Cumhuriyet ve Sözcü gazeteleri bugün KPSS skandalında Gülen'in yanında yer alıyor.2010 yılında Meclise soru önergesi verererek Gülen hareketini sorumlu tutan CHP ise bugün KPSS operasyonunda Gülen örgütünü savunuyor.
Gazetelere bir açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Akif Hamza Çebi, geçmişte Meclise verdikleri soru önergelerini unutarak KPSS soruşturmasının AK Parti'nin bir algı operasyonu olduğunu iddia etti. 2010 yılında ateşli bir şekilde KPSS'deki kopya skandalına imza atan Gülen cemaatinin peşine düşen Cumhuriyet Gazetesi ise bugünkü KPSS operasyonunda Gülen örgütünün yanında yer almayı tercih etti.

İŞTE UTANÇ MANŞETLERİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dün suçladıkları Cemaate bugün sahip çıkıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN