Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeli'den polis müdüre

MHP'nin, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Azmi Karamahmutoğlu ile eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü 'ün milletvekili aday adaylığı başvurusunu reddettiği öğrenildi. MHP daha önce de emekli albay Erdal Sarızeybek'in milletvekili aday adaylığı başvurusunu kabul etmemiş Namık Kemal Zeybek'in başvurusunu ise iade etmişti.

Giriş Tarihi: 24.3.2015 16:09 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 16:11
Bahçeli'den paralel polis müdüre veto
Milletvekilliği aday adaylığı başvurularını 12 -18 Mart tarihleri arasında alan MHP, Karamahmutoğlu ile Atayün'ün başvuru dosyalarını kendilerine iade etti.

Karamahmutoğlu ile Atayün'ün milletvekilli aday adaylığı için başvurularının, parti politikalarına ve partinin yürüttüğü siyasete uygun olmadığı için reddedildiği belirtildi.

MHP daha önce de emekli albay Erdal Sarızeybek'in milletvekili aday adaylığı başvurusunu kabul etmemiş ve eski Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve eski Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek'in başvurusunu ise iade etmişti.

MHP'nin milletvekili aday adayı başvurularını incelediği, başka isimlerin başvuru dosyalarının da iade edilebileceği belirtiliyor.
Alparslan Türkeş'in ölümünün ardından 1997'de yapılan kurultayda, bazı adayların ilk tur oylamanın ardından lehine adaylıktan çekilmesi üzerine, Azmi Karamahmutoğlu taraftarlarıyla kürsüyü işgal etmiş ve kongreyi tanımadıklarını açıklamıştı. Karamahmutoğlu ve beraberindekilerin, oy kabinlerini ve kürsüyü devirmesi üzerine Kurultayda kavga çıkmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeli'den paralel polis müdüre veto
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN