Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Daha çok bilgilendireceğiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hükümet ve kendisi arasında görüş ayrılığı olduğu iddialarını yalanlayan : Bize düşen onu eleştirmek değil bilgilendirmektir

Giriş Tarihi: 24.3.2015
'Daha çok bilgilendireceğiz'
Başbakan Yardımcısı , haftasonu yaptığı açıklamaların ardından başlayan polemiğe son noktayı koydu. Arınç, "Eksik bilgilendirme yaptıysak kusuru kendimizde ararız" dedi; "Bize düşen haşa onu eleştirmek, onu yanlış bulduğumuzu söylemek değil onu bilgilendirmektir, olayın eksik kalan yönlerini anlatmaktır" diye ekledi. Çankaya Köşkü'nde ilk kez toplanan Bakanlar Kurulu'nun ardından açıklamalarda bulunan Arınç şunları söyledi:

TERBİYE DIŞI İFADELER:
Bir kısım basın hükümet ile Cumhurbaşkanımız arasında veya Cumhurbaşkanı ile benim aramda bir ihtilaf olduğunu iddia eden ifadeler kullandı. Çok sığ ve terbiye dışı ifadeler kullanılıyor.

HAŞA ELEŞTİRMEYİZ: Sayın Cumhurbaşkanına nezaketsizlik yapmayız. Bazı konularda düşüncelerini ifade ediyor. Eğer o düşünceler yanlış kanaate, eksik bilgiye, yanlış yönlendirilme gayretinde olan insanların adeta hoşuna gidecek bir noktaya geliyorsa, bize düşen haşa onu eleştirmek, onu yanlış bulduğumuzu söylemek değil onu bilgilendirmektir, olayın eksik kalan yönlerini anlatmaktır.

KUSURU KENDİMİZDE ARARIZ: Eğer çözüm sürecinde eksik bilgilendirme yapmışsak kusuru kendimizde ararız. Cumhurbaşkanımız süreci başlatan ve sahiplenen bir kişi olarak yapılacak işlerden mutlaka etraflıca bilgi sahibi olmalıdır. Sayın Başbakanımız ve süreçle ilgili arkadaşlarımız, Sayın Cumhurbaşkanımıza bilgi arz edeceklerdir. Onun talimatları, görüşleri doğrultusunda da bu çalışmalarımızı devam ettireceğiz.

SENİN HADDİN DEĞİL: (İstifa çağrısı yapan 'e) Bu terbiyesizce bir açıklamadır. Gökçek görevden alınmamı isteyecek kadar haysiyetli değildir. İstifa çağrısı senin haddin değil. Oğlunun milletvekilliği adaylığını garantiye almak istiyor. Benim cemaate karşı sevgimi ve saygımı bilen bilir. 17-25 Aralık'tan sonra ben hükümetimin ve sayın Cumhurbaşkanımın yanındayım. Amerika'ya giden benim, Olimpiyatlara giden benim. Ben bunları gizlemedim ki. Ama Gökçek bunlardan daha fazlasını yapmıştır. Seçimlerde bu yapının kucağına oturdu. Ankara'yı parsel parsel satmıştır. İmar planlarında değişiklikler yaptırmıştır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Daha çok bilgilendireceğiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN