Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Halkın Kılıçdaroğlu'na güvenmediğinin itirafı'

Giriş Tarihi: 25.3.2015 16:34 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 21:51
'Halkın Kılıçdaroğlu'na güvenmediğinin itirafı'

A Haber'de yayınlanan Nihan Günay'ın sunduğu Medya Dünyası'nın konuğu gazeteci - yazar Avni Özgürel'di. Programda gündemdeki konular masaya yatırıldı.

"KPSS'DEKİ USÜLSÜZLÜK GÜLEN'İN TALİMATIYLA YAPILMIŞTIR"

Ankara merkezli 19 ilde yürütülen KPPS soruşturmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan gazeteci - yazar Avni Özgürel, paralel yapının kendine yakın insanlara avantaj sağlarken, KPSS'deki hırsızlıkla bir grup kişinin hakkını gasp ettiğini söyledi.

Sınavda yapılan usulsüzlüğü "insafsızca" olarak niteleyen Özgürel, "Arkasında örgütsel bir karar var. Fethullah Gülen'in sanık olarak gösterildiği ikincisi hadise bu. Onun bilgisi ve talimatı altında yapılmıştır. Organize eden kişileri hak gaspından dolayı cezalandırmak gerekir" dedi.

"SANTORO CİNAYETİ BİRİLERİNİN ÜSTÜNE YIKILIYOR"

Rahip Santoro cinayetinde 'paralel' izi olduğu iddiaları da programda konuşulan konular arasındaydı. Rahip Santoro cinayetinin yeteri kadar üstüne gidilmediğini belirten Özgürel, "En az Dink cinayeti kadar önemli bir cinayet. Mutlaka yeniden incelenmeli. Bu 2 - 3 gencin yapabileceği bir iş değil, Santoro cinayeti birilerinin üstüne yıkılıyor. " diye konuştu.

"ÖRGÜT SİLAHLI MÜCADELEYE SON VERDİĞİNİ AÇIKLAMALI"

Çözüm sürecinde gelinen aşamayla ilgili soruları yanıtlayan gazeteci - yazar Avni Özgürel, "Nevruz bildirisini önemsiyorum. Bunlar Türkiye'de iyi bir noktaya gittiğimizi gösteriyor. Kolay bir süreç değil. Örgüt silahlı mücadeleye son verdiğini kendi kararı olarak açıklamalıdır. " ifadelerini kullandı.

Medya Dünyası'nda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 4 maddelik taahhütname ile emeklilere her yıl dini bayramlarda birer maaş ikramiye vermeyi vaat etmesi de konuşuldu. Özgürel, bu vaadi "halkın kendisine güvenmediğinin itirafı" olarak niteledi.

"HALKIN KILIÇDAROĞLU'NA GÜVENMEDİĞİNİN İTİRAFI"

"Bir partinin liderinin sözüne inanılır. " diyen Özgürel, "Noterden tasdik ettirmenin ne manası var. Ahali nezdinde güven duygusu yok diye düşünüyorsan senet tanzim edersin. Bu ahali nezdinde bana güven yokturun itirafıdır" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Halkın Kılıçdaroğlu'na güvenmediğinin itirafı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN