Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zaman yine utanmadan pişkinliğe vurdu!

Giriş Tarihi: 26.3.2015 11:43 Güncelleme Tarihi: 26.3.2015 12:10
Zaman yine utanmadan pişkinliğe vurdu!

Zaman Gazetesi, 2010 KPSS'de kopya çekilip haram yiyen yandaşlarını savunayım derken fena çuvalladı. KPSS ile hiç alakası olmamasına rağmen avukatlıktan hakim savcılığa geçiş sınavında birinci olanların kendilerinden olmadığını iddia edip gülünç duruma düştü.

KPSS kopyacılarını savunmakta zorlanan paralel yapının amiral gemisi Zaman bugün akıllara ziyan bir haberle adeta gülünç duruma düştü. Zorlama satırlarla kopyacıların savunmaya kalkan gazete birçok gerçek dışı bilgiyi peş peşe sıraladı.

OKURU APTAL YERİNE KOYUYORLAR!

Gazete daha önce yargı ve emniyetteki uzantıları tarafından atıl bırakılan soruşturmanın 5 yıl sonra yapılmasını sanki farklı saiklerle hareket ediliyormuş algısı oluşturmaya çalıştı. Oysaki bu yapıya yakınlığı ile tanınan soruşturmanın eski savcısının Yalvaç Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kopya skandalı dosyasını 2 yıl sonra ana dosyaya dahil ettiği ortaya çıktı. Kalem personeli tarafından tutulan tutanakta dosyanın odanın bir köşesinde sehven unutulduğu ileri sürüldü.

RESMİ KAYITLAR PARALEL BAĞLANTIYI DOĞRULUYOR

Gazete birbiriyle ilgisi olmayan insanları örgüt kapsamına alındığı iddia ederken Nufus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü şüphelilerin çoğunun ya karı koca ya da akraba ve komşu olduklarını ortaya koyuyor. SGK verileri de şüphelilerin paralel yapıya ait olduğu iddia dilen kurum kuruluşlarda sigorta kayıtlarının bulunduğunu ispatlıyor.

MADEM MASUMLAR NEDEN KAÇIYORLAR

Gazete ÖSYM çalışanlarının soruşturmadan muaf tutulduğunu iddia ederken soruları çalıp cemaate servis ettiği iddia edilen 3 ÖSYM eski çalışanı dosyada şüpheli ve her yerde aranıyorlar. Soruları dil bilgisi düzeltmeni olarak gördükleri ve kopyaladıkları iddia edilen bu kişilerin yurt dışına kaçtıkları iddia ediliyor. "Bu kişiler madem masum neden kaçaklar?"sorusu soruluyor.

SORULAR ESKİ SAVCI TARAFINDAN İMHA EDİLMİŞTİ

Zaman, soru kitapçıklarının 2012 yılında soruşturmayı atıl bıraktığı iddia edilen eski savcı tarafından imha edilmesine rağmen şimdi sanki yeni savcı kitapçıkları imha ettirmiş gibi algı yönetimine soyunuyor. Oysaki kitapçıkları eski savcının imha ettirdiğine dair yazı dosyada yer alıyor.

BASKINLARI ELEŞTİRİYORDU ŞİMDİ NEDEN ARAMA YOK DİYOR

Gazete şüphelilerin evlerinde arama yapılmamasından da rahatsız… Başka soruşturmalarda ev baskınlarından feveran eden gazete şimdi şaşırtıcı şekilde neden evler aranmadı tavrını tanınarak hayretlere sebep oluyor.

MASA BAŞI YALAN HABERCİLİK

Çalıntı soruların Baki Saçı'nın bilgisayarından çıktığı yönünde Jandarmanın dosyada raporu bulunmasına rağmen böyle bir rapor bulunmadığını iddia eden gazete, masa başı haberciliği dalında ödül alma yolunca hızlı adımlarla ilerliyor. Oysaki Baki Saçı bile ifadesinde soruları cemaatten aldığını bilgisayarında bulunduğunu itiraf etmişti.TÜBİTAK'ın kapı gibi raporu da dosyanın en önemli delileri arasında…

KPSS İLE İLGİSİ OLMAYAN SINAVI DELİL GÖSTERİYORLAR

Gazete kopyacıları savunurken en garip atağı ise ÖSYM'nin iptal ettiği 2012 avukatlıktan hakimliğe geçiş sınavına atıfta bulunması ile yapıyor. KPSS ile hiç ilgisi olmayan sınavda derece yapanların kendilerinden olmadığını iddia eden Zaman, bu örneği neden veriyor bilinmiyor.

SAVCININ TEHDİT EDİLMESİNİ BİLE SULANDIRIYORLAR

Zaman soruşturma savcısı Yücel Erkman'ın tehdit edilmesi konusunu bile sulandırmaya çalışıyor. Sanki böyle bir olay olmamış tavırları ile "gizemli bir olay" nitelemesi yapıyor. Oysaki savcıyı telefonla tehdit ettiği N.Ö. isimli öğretmen ve yardım ile yataklık eden iki kişi yakalanmış durumda.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zaman yine utanmadan pişkinliğe vurdu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN