İBDA-C'nin cenazesine Türksolu'ndan katılım

İBDA-C çizgisindeki Adımlar Dergisi'ndeki patlamada yaşamını yitiren Ünsal Zor'un cenazesine Kemalist çizgideki Türksolu Dergisi Başyazarı Gökçe Fırat Çulhaoğlu da katıldı.

Giriş Tarihi: 27.3.2015 14:51 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 16:13
İBDA-C'nin cenazesine Türksolu'ndan katılım

Adımlar Dergisi'ndeki patlamada yaşamını yitiren Ünsal Zor'un için Okmeydanı Talatpaşa Merkez Camisinde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Ulusal Parti Genel Başkanı ve aynı zamanda Kemalist tavrıyla tanınan Türksolu Dergisi Başyazarı Gökçe Fırat Çulhaoğlu da katıldı.

Adımlar Dergisinin İslami camiada nadir rastlanan bir yayın organı olduğunu söyleyen Çulhaoğlu, "Bombalı saldırıya uğradı. Bence bütün gazetecilerin gelmesi gerekirdi. Fikrine bakmadan karşı olanların bile burada olması gerekirdi" dedi. Cenazeye katıldığı için olumsuz bir tepki almadığını söyleyen Çulhaoğlu,"Bu tür gruplaşmaları bir kenara bırakmak lazım. İnsanların acılarına ortak olmak lazım. Basın özgürlüğünü savunacaksak, bu cinayetin bir an önce aydınlatılması lazım." diye konuştu.

ACZMENDİLER DE KATILDI

Cenaze töreninde Ünsal Zor'un tabutuna 3 hilalli mavi bayrak örtüldü. Patlamadan yara almadan kurtulan 2 dergi çalışanı da cenaze törenine katıldı. Bombanın Ünsal Zor'un kapıyı açtığı sırada patladığı bilgisini tekrarlayan çalışanlar ayrıntılı sorulara cevap vermedi. Adımlar Dergisi tarafından yapılan açıklamada, defin töreninin ardından dergi önünde basın açıklaması yapılacağı duyuruldu. Cenazeye bir grup Aczmendi de katıldı.

"İNTİKAMINA MEMUR ET"

Ünsal Zor'un cenazesi helallik alınması ve cenaze namazı kılınmasının ardından sloganlarla camiden çıkarıldı. "Ünsal ölmedi kavgamızda yaşıyor" şeklinde slogan atan grup zaman zaman da tekbir getirdi. Aynı grup cenaze ayrılırken " İntikamına memur et " diyerek bağırdı. Ünsal Zor'un cenazesi Yeniköy Mezarlığanda toprağa verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İBDA-C'nin cenazesine Türksolu'ndan katılım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN