soruşturmasında flaş gelişme

Bütün örgüt davalarında Adliye ve Emniyet önlerinde cevşen ve Kuran-ı Kerim’i suiistimal ederek şovlar yapan Gülenciler, hırsızlığı çorak söküğü gibi ortaya çıkınca utancından meydanlara inemedi. Mahkeme 32 KPSS hırsızını tutuklarken Adliye önünde bir tane eylemciye rastlanmadı. Paralel örgütün Cevşenli şovu sona erdi.

Giriş Tarihi: 27.3.2015 07:55 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 11:23
KPSS soruşturmasında flaş gelişme
Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen şüphelilerden 32'si, "suç örgütü kurmak, yönetmek, üyesi olmak", "resmi belgede sahtecilik", "kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık", "suç delillerini yok etme", "görevi kötüye kullanma" ve "yasaklanan bilgileri açıklama ve temin etme" suçlarından tutuklandı.

Şüphelilerden 30'u ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

19 İLDE OPERASYON DÜZENLENMİŞTİ

Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Yücel Erkman'ın talimatıyla 19 ilde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlemişti. Operasyon kapsamında, şu ana kadar, hakkında yakalama kararı çıkarılan 82 kişiden 75'i gözaltına alınmıştı.


Şüphelilerden 6'sı emniyetten serbest bırakılırken, 69 şüpheli bugün adliyeye sevk edilmişti. Şüphelilerden 62'si tutuklama istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilmişti.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS soruşturmasında flaş gelişme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN