Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçmen listesi askıdan indirildi mi?

Giriş Tarihi: 28.3.2015 00:41
Seçmen listesi askıdan indirildi mi?

Seçmen listesi ne zaman askıdan indirilecek? 7 Haziran 2015 günü yapılacak milletvekili genel seçim için 14 Mart'ta muhtarlıklarda askıya çıkartılan seçmen listeleri, dün saat 17.00'de askıdan indirildi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından açıklanan seçim takvimine göre; seçmen bilgileri, muhtarlıklara asılan listelerden veya YSK internet sitesinden sorgulanabiliyor. Yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı olanların listeleri de bugün 17.00'de askıdan indirilecek.MUHTAR BARBAROS'TAN SEÇMEN LİSTESİ UYARISI

Siirt Kooperatif Mahallesi Muhtarı Metin Barbarosoğlu, 14 Mart tarihinde askıya çıkan seçmen listesinin bugün mesai bitiminde ineceğini söyledi.
7 Haziran 2015 seçimlerinde oy kullanacak vatandaşların isimlerinin yer aldı seçmen listesinin bugün mesai bitiminde ineceğini belirten Barbarosoğlu, vatandaşların mutlaka isim kontrolü yapmalarını istedi. Barbarosoğlu, "Kooperatif mahallemizde toplam 9 bin 690 seçmen bulunuyor. 14 Mart tarihinde askıya çıkan seçmen listesinde 300 dolayında yeni seçmen kaydı yapıldı. Bugün mesai saati bitimi olan saat 17.00'da askıdan inecek. Bu nedenle mahallelerimizdeki vatandaşların seçmen listesinde olup olmadıklarını öğrenmek için mutlaka muhtarlıklarımıza gelmeleri gerekmektedir" dedi.

SEÇMEN SORGULAMA NASIL YAPILIYOR?

Seçmen kütüğünüzle ilgili muhtarlık askısından olduğu gibi ysk.gov.tr internet sitesine girerek de sorgulama yapabilirsiniz. Seçmen sorgulama yaparken TC kimlik numaranızı ve kimlik bilgilerini yazarak oy kullanmak için gerekli olan seçmen kaydınızın bulunup bulunmadığını görüyorsunuz.

SEÇMEN LİSTESİ SORGULAMADA BUNLARA DİKKAT!

Seçmen sorgulama için yukardaki linke tıklayınca aşağıdaki gibi bir panel ekrana geliyor. Nüfusa kayıtlı olduğunuz ili ve TC numaranızı yazın. Resim sorgulama bölümündeki şifreyi ekrana girmeyi unutmayın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçmen listesi askıdan indirildi mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN