Slovenya ve Slovakya'da Erdoğan heyecanı

Erdoğan'ın gelecek hafta Slovenya va Slovakya'ya düzenleyeceği ziyaretlere ticari ilişkilerin geliştirilmesi iki ülkede heyecan yarattı.

Giriş Tarihi: 28.3.2015 12:06
Slovenya ve Slovakya'da Erdoğan heyecanı
umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gelecek hafta Slovenya va Slovakya'ya düzenleyeceği ziyaretlere bu iki ülke özellikle ticari ilişkilerin geliştirilmesi bakımından büyük önem veriyor.
Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, 30 Mart-1 Nisan tarihlerinde bazı bakanlar, milletvekilleri, bürokratlar ve işadamları ile Slovenya, Slovakya ve Romanya'ya resmi ziyaretlerde bulunacak.

"MEVCUT İŞBİRLİĞİ GÜÇLENECEK"

Erdoğan pazartesi günü Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor, salı günü Slovakya Cumhurbaşkanı Andrej Kiska, sonraki gün ise Romanyalı mevkidaşı Klaus Iohannis ile görüşecek. Görüşmeler sırasında başta siyasi ve ekonomik konular olmak üzere ikili ilişkiler tüm yönleriyle ele alınacak. İlave işbirliği imkanlarının değerlendirileceği ziyaretler sırasında ayrıca bölgesel ve uluslararası konularda da görüş alışverişi yapılacak, mevcut işbirliklerini güçlendirecek anlaşmalar imzalanacak.

"BU ANLAŞMAYI ÇOK CİDDİYE ALIYORUZ"

Ziyaret öncesi AA muhabirine değerlendirmede bulunan Slovenya'nın Ankara Büyükelçisi Milan Jazbec, Türkiye ile Slovenya arasında diplomatik ilişkilerin kurulduğu günden bu yana geçen 23 yılda olumlu işbirliği bulunduğunu belirtti.
Jazbec, Türkiye ile Slovenya arasında 2011 yılında stratejik ortaklık anlaşması imzalandığını hatırlatarak, bunun iki ülke arasındaki işbirliği açısından çok önemli bir dönüm noktası olduğunu dile getirdi. Stratejik ortaklığın çok geniş bir alanı kapsadığını ifade eden Jazbec, "Bu anlaşmayı çok ciddiye alıyoruz çünkü karşılıklı ilişkileri nasıl yürüteceğimize dair bir çerçeve çiziyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Slovenya ve Slovakya'da Erdoğan heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN