Türkiye'nin konuştuğu utanç davasında 6 tutuklama

E.A.'ya ettikleri suçlamasıyla yargılanan ve tutuksuz yargılandıkları için uzun süre tartışılan 8 la ilgili karar verildi

Giriş Tarihi: 29.3.2015 13:41
Türkiye'nin konuştuğu utanç davasında 6 tutuklama
'de, 16 yaşındaki E.A.'ya 2 yıl boyunca ettikleri iddiasıyla tutuksuz yargılanan 8 ile ilgili davada karar çıktı.

6'SINA 1 İLE 7 YIL ARASI HAPİS CEZASI

Bingöl Ağır Ceza si'nde 27 Mart'ta görülen karar duruşmasında mahkeme 'Mağdurun çocuk olması', 'Suçu cinsel amaç ile işlemek', 'Değişik zamanlarda bir kişiye karşı aynı suçun birden fazla kez işlendiği', 'Çocuğun basit cinsel istismarı', 'Reşit olmayan ile rıza ile cinsel ilişki' suçlarından sanık uzman çavuşlar M.K. ve H.Y.'ye 1 yıl 3 ay, S.K.'ye 1 yıl 10 ay 15 gün, M.T.'ye 2 yıl 6 ay, İ.Y.'ye 6 yıl 8 ay, Y.A.'ya 8 yıl 9 ay 15 gün hapis cezası verdi. Ancak bu ceza 'iyi hal' nedeniyle 7 yıl 3 ay 15 güne indirildi. Bingöl Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklar K.U. ile O.G. hakkında ise beraat kararı verdi.

İLE İLİŞİKLERİ KESİLMİŞTİ

Bingöl'de, 16 yaşındaki E.A.'ya tecavüz ettikleri iddiasıyla yargılanan 8 uzman çavuşun olayı kamuoyuna yansıyınca Jandarma Genel Komutanlığı, 8 uzman çavuşun Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilişiğinin kesildiğini açıklamıştı.

TUTUKSUZ YARGILANMALARI ÇOK TARTIŞILMIŞTI

Sanıkların tutuksuz yargılanması uzun süre tartışma konusu olmuş, davaya Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı ve bir çok Baro müdahil olmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin konuştuğu utanç davasında 6 tutuklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN