Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnlerine giriyoruz

Paralel yapıyla mücadelenin sürdüğünü ve inlerinden çıkardıklarını belirten Erdoğan: Bunlar bizim bildiğimiz imamlar değil. Ey imamlar, niye kaçıyorsunuz? Yoksa bir suçunuz durun burada, niye gidiyorsunuz?

Giriş Tarihi: 30.3.2015
İnlerine giriyoruz
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün Sinan Erdem Spor Kompleksi'nde düzenlenen Tokatlılar Buluşuyor etkinliğine katıldı. Erdoğan konuşmasında özetle şöyle dedi:
1000 YILLIK MÜCADELE: Bugün yaşadığımız sıkıntılar sanmayın ki bu coğrafyada 1000 yıldır yaşadığımız hadiselerden bağımsızdır. Mücadele, farklı yöntemlerle, farklı görünümlerle bugün de aynen devam ediyor. Çözüm süreciyle üstesinden gelmeye çalıştığımız mesele de aynı mücadelenin bir parçasıdır. Hatta paralel devlet yapılanması diye ifade ettiğimiz şer cephesiyle, ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında verdiğimiz mücadele de aynı tarihi sürecin bir parçasıdır.
BUNLAR FARKLI CİNS İMAMLAR: Ey imamlar, niye kaçıyorsunuz? Bunlar bizim arkasında saf tuttuğumuz imamlar değil. Bunlar farklı bir cins imamlar. Niye kaçıyorsunuz? Yoksa bir suçunuz, durun burada, niye gidiyorsunuz? Yani Başbakan'ın ofisine böcekleri yerleştirmek suretiyle, kalkıp da Başbakan hangi bakanla, uluslar arası hangi başbakanla neyi konuşuyor, bunu takip etmek isteyenler siz değil miydiniz? Madem dürüsttün, sen Emniyet'in bir mensubusun. Sen Başbakan'ın yanında bir görevlisin. Sen ne zamandan beri ajanlığa, casusluğa başladın? Peki niye kaçıp gidiyorsun o zaman? Nereye kaçarsanız kaçınız, sizi bulacağız. İşte Romanya'ya kaçtınız ve orada yakalandınız. Dedik ya, bunları inlerinden çıkaracağız ve şimdi inlerinden çıkarıyoruz.
DÜNYA DEĞİŞİYOR, DEVLETLER DE DEĞİŞMELİ: Dünya değiştikçe, şartlar değiştikçe, devletlerin de milletlerin de bu değişime uygun şekilde kendilerini yenilemeleri, daha ileriye götürmeleri gerekiyor. Herkesin ilerlediği yerde, siz mevcudu korumanın çabası içine girerseniz aslında geriye düşmüş olursunuz.
PARLAMENTER SİSTEM BEKLEME ODASINA GİRDİ: 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimiyle Cumhuriyet tarihimizin yeni bir dönemine ilk adımı attık. Cumhurbaşkanımızı millet seçti. Parlamenter sistem artık bekleme odasına girmiş bulunuyor. Yeni Türkiye'nin ilk işareti 10 Ağustos'tur. Şimdi önümüzde 7 Haziran'da bir seçim var. Bu seçimi yeni Türkiye yolunda, yeni Anayasa ve başkanlık sistemi için bir fırsata dönüştürmeliyiz. İnşallah 400 vekille arzulanan, beklenen yeni anayasa gelecek. Yeni anayasa yeni Türkiye'nin temel taşlarını oluşturuyor.
ALMANYA'YA TAZİYE
Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan Germanwings Havayolları'na ait uçağın Fransa'da düşmesi ve 150 kişinin yaşamını yitirmesi nedeniyle Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'u telefonla arayarak taziyelerini iletti.

İRAN: ZİYARET PROGRAMI AYNI
İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Kaşkavi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 Nisan'da başkent Tahran'a yapacağı ziyaret programında bir değişiklik olmadığını duyurdu. Erdoğan'ın Yemen'e ilişkin açıklamalarından sonra İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanvekili Mansur Hakikatpur, ziyaretin iptal edilmesi için Dışişleri Bakanlığına çağrıda bulunmuştu. Öte yandan Erdoğan bugün Slovenya, Slovakya ve Romanya'yı kapsayan üç günlük Doğu Avrupa turuna çıkıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnlerine giriyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN