O ülkede Başbakan Davutoğlu'nun bilgileri sızdırıldı

Kasım ayında düzenlenen G20 zirvesine katılan liderlerin pasaport numaralarının ve bazı kişisel bilgilerinin yanlışlıkla üçüncü kişilere gönderildiği iddia edildi. Avustralya'da düzenlenen zirveye Başbakan Davutoğlu da katılmıştı.

Giriş Tarihi: 30.3.2015 16:55 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:25
O ülkede Başbakan Davutoğlu'nun bilgileri sızdırıldı
Avustralya'da Kasım ayında düzenlenen G20 zirvesine katılan, aralarında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da bulunduğu 31 lider ve uluslararası örgüt başkanının pasaport numaraları ile diğer kişisel bilgilerinin yanlışlıkla üçüncü kişilere gönderildiği ortaya çıktı.

Pasaport numaraları ve kimlik bilgileri var

Guardian gazetesinde yer alan habere göre, Avustralya Göçmenlik Dairesi'nin bir görevlisi söz konusu bilgileri Asya Futbol Kupası organizatörlerine gönderdi. Yanlışlıkla sızdırılan bilgiler arasında pasaport numarası, ad, doğum tarihi ve vize numarası da var.

Obama, Putin ve Merkel de var

15-16 Kasım tarihlerinde Brisbane'de düzenlenen zirveye ABD Başkanı Barack Obama, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Çin Cumhurbaşkanı Şi Jinping, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Japonya Başbakanı Şinzo Abe de katılmıştı.
Zirvede G20 ülkelerinin devlet ve hükümet başkanlarının yanı sıra diğer konuk ülke liderleri ve yedi uluslararası kuruluşun genel sekreter ve başkanları da yer almıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O ülkede Başbakan Davutoğlu'nun bilgileri sızdırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN