Kulisleri karıştıran Kılıçdaroğlu-Sarıgül iddiası

lideri Kılıçdaroğlu'nun ön den bir gece önce, Sarıgül'ün aday olduğu 2. Bölge'ye müdahale edip, dengeleri değiştirdiği ileri sürüldü.

Giriş Tarihi: 31.3.2015 08:53 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 09:06
Kulisleri karıştıran Kılıçdaroğlu-Sarıgül iddiası
Milletvekili adaylığında ön ine giden 'de sürpriz isimler anahtar listede başı çekti! CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun seçimden bir gece önce kanaat önderlerini toplayıp listeye müdahale ettiği iddia edildi.

CHP'de önceki gün yapılan ön seçimlerde eski A-Takımı şoku yaşanıyor. Deniz Baykal, Önder Sav, Hakkı Süha Okay ve Mehmet Sevigen ön seçimde adeta tasfiye edildi. Deniz Baykal'ın Antalya'da ikinci olması ise günün sürpriziydi. 'da en büyük şoku ise eski Belediye Başkanı yaşadı. Şişli'deki ön seçimde ilk 5'e giremeyen Sarıgül, en çok üyenin bulunduğu Sarıyer'de ise ancak 17'nci olabildi. Sarıgül, 7 Haziran seçimlerinde 9'uncu sıradan aday olacak. CHP ikinci bölgeden daha önce 8 milletvekili çıkartmıştı. Dolayısıyla Sarıgül'ün seçilmeme ihtimali bulunuyor.

KAPALI ZARFLI OY TARTIŞMA YARATTI

Kulislerde konuşulanlara göre ise Sarıgül'ün listenin ilk sıralarında çıkmaması için yoğun kulisler yapıldı. Şişli CHP İlçe Başkanı Şecaattin Güney'in hazırladığı liste zarflarla üyelere dağıtıldı. Çok sayıda CHP'linin bu şekilde oy kullandığı ve Sarıgül'ü tercih etmedikleri öğrenildi. Güney'in bu hareketi oy kullanılan okulda büyük tartışma yarattı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Kulisleri karıştıran Kılıçdaroğlu-Sarıgül iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN