Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP'li vekil de teröristlere sahip çıktı

HDP İstanbul milletvekili Levent Tüzel, Çağlayan Adliyesi'ndeki rehine operasyonu hakkında tepki çekecek bir tweet attı.

Giriş Tarihi: 1.4.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 17:19
HDP'li vekil de teröristlere sahip çıktı

KURTARMA OPERASYONUNA "DEVLET İNFAZI" DEDİ

Tüzel, Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin alan teröristlere "iki genç" derken savcıyı kurtarmak için düzenlenen operasyona "devlet infazı" benzetmesinde bulundu.
İşte o tweet; Çağlayan adliyesinde savcıyı rehin alıp adalet isteyen iki gencin polis operasyonuyla öldürülmesi bir devlet infazı yaşam hakkı ihlali.
ERTUĞRUL KÖKÇÜ DE AYNI DİLİ KULLANDI
HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kökçü, dün Çağlayan Adliyesi'nde DHKP-C tarafından acımasızca şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz için açıklamalarda bulundu. Kökçü teröristleri kötüleyeceğine ve onları kınayacağına, partisinin ve kendisinin her zaman yaptığı gibi devleti ve polisi eleştirdi.
İşte Kökçü'nün o açıklamaları:
"YAŞAM HAKKINA OLAN SAYGISIZLIK"
"Olayın ayrıntılarına henüz tam vakıf olamadığımızı düşünüyorum, o yüzden bir yorum yapmak istemiyorum, yorum için erken olduğu kanaatindeyim. Henüz, sağlıklı ve doğru bilgiye sahip olmadığımız noktalar var, sadece şunu söyleyebilirim; bu durum hiçbir can kaybı olmadan da sonuçlanabilirdi Dolayısıyla ortaya çıkan bütün sonuçlar doğrudan doğruya, hükümetin, emniyetin krizi yönetme beceriksizliği ve yaşam hakkına olan saygısızlığıyla doğrudan doğruya ilgilidir."
"OPERASYON BAŞARISIZDIR"

"Başarılı bir operasyonda hayatı tehdit altında olan insanın hayatı kurtarılmış olur, herkes öldüğüne göre operasyon başarısızdır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'li vekil de teröristlere sahip çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN