Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O gazete ve TV'ler cenaze törenine alınmadı

Başbakanlık'tan o medya Gruplarına ders gibi karar: Cenaze törenini izleyemediler.

Giriş Tarihi: 1.4.2015 12:10 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 16:02
O gazete ve TV'ler cenaze törenine alınmadı

Başbakanlık, şehit Kiraz'ın cenaze töreniyle ilgili Flaş bir karar aldı. Teröristlerin şehit Savcının başına silah dayadığı o fotoğrafı yayınlayan medya gruplarının hiçbiri cenaze törenine alınmadı. Başbakanlık kaynakları o fotoğrafı basan yayın kuruluşlarının terör propagandasına alet olduğunu belirterek teröriste terörist bile diyemediklerini hatırlattı. O fotoğrafların şehit Savcının ailesini, yargı camiasını ve tüm Türkiye'yi derinden sarstığı vurgulanırken medya etik kurallarının çiğnendiği Değerlendirmesi yapıldı. Kaynaklar, cenazeye Katılan daşların söz konusu medya kuruluşlarına tepkili olduğunu belirtirken, karar gazetecilerin güvenliği de düşünülerek alındı.

DAVUTOĞLU AÇIKLADI: TALİMATI BEN VERDİM

Akreditasyon talimatı ben verdim. Ne eleştiriş gelirse gelsin hepsine hazırım. Bütün ızdırapları yaşadıktan sonra bir riğca bulundum. Medyada dikkatli olunması için rica ettim. Bir çok kere söyledik
Gece yarısından itibaren sayfaları gördüğümüzde bırakın insani duyarlılık görmedim ben.

KİRAZ BÖYLE UĞURLANDI- TIKLAYIN

İŞTE O MEDYA GRUPLARI

Başbakanlığın aldığı karara göre 'li teröristlerin propaganda amaçlı fotoğrafını yayınlayan, Doğan Grubu'na ait yayın organları (, Radikal, Posta, CNN Türk, Kanal D) İMC TV, Samanyolu TV, Bugün TV, Zaman, Bugün, Millet, , , Ortadoğu, Yeniçağ, ve Birgün gazeteleri gibi basın organları cenaze törenine alınmadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O gazete ve TV'ler cenaze törenine alınmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN