DHKP-C’nin müzik grubunun solisti CNN TÜRK’te terör örgütünü akladı

Berkin Elvan’ın ölüm yıldönümünde başlatılan “Hayatı Durdurun” kampanyası video klibinde sanatçılarla birlikte DHKP-C örgütüne insan kaynağı sağlayan Grup Yorum’un solisti Sema Altın’ın da konuştuğu ortaya çıktı. Sema Altın birkaç ay önce Aydın Doğan’ın CNN Türk kanalında Enver Aysever’in konuğu olarak DHKP-C’nin terör eylemlerini savunmuştu.

Giriş Tarihi: 2.4.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 17:54
DHKP-C’nin müzik grubunun solisti CNN TÜRK’te terör örgütünü akladı
Çağlayan'da savcıyı katleden teröristlerin saldırı anında Grup Yorum marşları okuduğu kayıtlara yansımıştı.
Gezi Parkı eylemlerine destek veren sanatçılar Berkin Elvan'ın birinci ölüm yıldönümü için "Hayatı durdurun" çağrısı yapmıştı. Kışkırtıcı bu kampanyadan şaşırtan bir detay ortaya çıktı. "Hayatı Durdurun" çağrısı yapan sanatçılar arasında DHKP-C'ye insan kaynağı sağlayan Grup Yorum'un solisti Sema Altın da yer alıyor.

Çağlayan Adliyesi ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü önündeki terörist saldırıların yankıları sürerken DHKP-C örgütünün medyadaki gizli ve açık sempatizanlarına tepkiler sürüyor. Gezi Parkı eylemlerine destek veren sanatçılar Berkin Elvan'ın birinci ölüm yıldönümü için "Hayatı durdurun" çağrısı yapmıştı. Kışkırtıcı bu kampanyadan şaşırtan bir detay ortaya çıktı. "Hayatı Durdurun" çağrısı yapan sanatçılar arasında DHKP-C'ye insan kaynağı sağlayan Grup Yorum'un solisti Sema Altın da yer alıyor.

Terör örgütü DHKP-C'ye Küçükarmutlu, Maltepe Gülsuyu, Ümraniye Mustafa Kemal Mahallesi ve Okmeydanı'nda açtıkları merkezlerde örgüt elemanı sağladığı bilinen Grup Yorum'un solisti Sema Altın'ın Aydın Doğan'ın sahibi olduğu CNN Türk kanalında Enver Aysever'in programına konuk olduğu ve canlı yayında açık açık DHKP-C'nin eylemlerinin terör eylemi olarak kabul etmediklerini açıkladığı ortaya çıktı.

Grup Yorum geçtiğimiz aylarda katıldıkları eylem ve konserlerde Suriye'nin eli kanlı diktatörü Esed'e destek vermişti.

Daha önce defalarca DHKP-C Terör örgütüne yardım toplamaktan, yasadışı örgüt üyeliğinden gözaltına alınan Grup Yorum üyeleri, bu sabah İstanbul'da başlatılan DHKP-C operasyonunda yeniden gözaltına alındı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DHKP-C’nin müzik grubunun solisti CNN TÜRK’te terör örgütünü akladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN