Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ülkeyi kurban etmeyiz'

ivme kazanmışken fay hatlarının harekete geçirilmeye çalışıldığını belirten Başbakan Davutoğlu "Biz bu oyuna hiçbir şekilde bu ülkeyi kurban etmeyiz" dedi

Giriş Tarihi: 2.4.2015
'Ülkeyi kurban etmeyiz'
Başbakan Savcı 'ın cenazesinin ardından Eyüp Hükümet Konağı'nda çağlayan'daki saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Davutoğlu şu mesajları verdi:

ADALET SARAYI'NA SAVCININ İSMİ:
Hükümet ve milletimizin vefa borcu olarak İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı'nın adı bundan sonra Mehmet Selim Kiraz Adalet Sarayı olarak değiştirilecektir. Kiraz, şehadetiyle, bütün o zorlu saatlerde sürdürdüğü vakur tavrıyla aslında adaletin vakarını, onurunu korumuştur, toplumumuzun onurunu korumuştur.YURT DIŞIYLA TEMAS HALİNDEYDİLER:
Teröristler yurt dışından bazı odaklarla temas halindeydiler. Bu olayla ilgili kim olursa olsun, nerede olursa olsun, hangi ine girmiş olursa olsun, onlara karşı her türlü tedbiri ve operasyonu yapma talimatı verdik. Hiç kimse böyle alçakça yapılan saldırının karşılıksız kalacağını düşünmesin. Karşımızda bir şer ittifakı olduğunun farkındayız. Türkiye'nin seçime giderken bir kaos ortamına sokulmak istendiğinin farkındayız.FAY HATLARINA OYNUYORLAR:
2013 senaryosu tekrar uygulanmak isteniyor. ivme kazanmışken provoke edilip, özellikle mezhep ve etnik ayrımlara dayalı fay hatları harekete geçirilmeye çalışılıyor. Biz bu oyuna hiçbir şekilde bu ülkeyi kurban etmeyiz.

SOKAĞA ÇIKANA MÜSAMAHA YOK:
Geçen hafta çıkan İç Güvenlik Yasası dolayısıyla bir kişi dahi yüzünü örterek, şiddete, molotofkokteylline yönelir, bu toplumun, ülkenin geleceğini tehdit eden tavır sergilerse, şimdiden uyarıyorum, müsamaha gösterilmeyecek. Kim olursa olsun ve ne niyetle çıkarsa çıksın.

ARKADAŞINA GÖNDER
'Ülkeyi kurban etmeyiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN