Arama yaptırmadılar

Giriş Tarihi: 3.4.2015
Arama yaptırmadılar
Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınarak şehit edildiği İstanbul Adalet Sarayı'nda önlemler arttı. Avukatlar da dün x-ray kontrolünden geçti. Üst aramasının da yapıldığı uygulamaya ise avukatlardan tepki geldi. Avukatlarla güvenlik güçleri arasında sık sık tartışmalar yaşandı. En hareketli yer, saldırıda silahın sokulduğu C Kapısı'ydı. Bazı avukatlar x-ray cihazlarına vurarak ve yuhalayarak uygulamayı protesto etti. Avukatlar yapılan aramanın yasaya aykırı olduğunu savundu.

2 AVUKATA GÖZALTI

Aramalar, bazı sol gruplarca protesto edildi. Adliyeye giren grup polis tarafından dışarı çıkarıldı. Müdahale sonucunda Özgürlükçü Hukukçular Derneği üyesi avukat Hüseyin Boğatekin ve Zülfikar Erden gözaltına alındı. 2 avukatın da yaralandığı öğrenildi.

O KAFAYA SORUŞTURMA
Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısında şehit olan savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alındığı ana ilişkin fotoğrafları yayımlayan ve teröristleri adeta öven yayınlar için soruşturma açtı. 1 Nisan tarihli Sözcü, Ortadoğu ve Milli Gazete'nin de aralarında olduğu bazı medya kuruluşları, Cumhuriyet savcısının terör örgütü üyesi tarafından kafasına silah dayanmış ve ağzı kapatılmış şekilde, savcı kimliği de belirtilerek çekilen fotoğraflarına yer vermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arama yaptırmadılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN