Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Bu konuda kesin kararlıyız

Giriş Tarihi: 4.4.2015 16:19 Güncelleme Tarihi: 4.4.2015 17:09
Başbakan: Bu konuda kesin kararlıyız

gündeme ilişkin açıklama yaptı. Davutoğlu, aday belirleme süreci ve şehit olayına ilişki çalışmaların devam ettiğini vurguladı. Şehit savcının alıkonulduğu fotoğrafını yayınlayan ve terör propagandası yapan gazetelere eski manşetleri hatırlattı.

Ahmet gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

Bütün STK'lara açık temayül yoklaması yaptık. 2-3 gün içinde yoğunlaşım 14 Nisan'da adaylarımızı tanıtacağız ve seçim beyannamemizi halkımıza sunacağız.

SAVCININ ŞEHİT EDİLMESİ

Bütün istihbarat birimlerimiz çalışıyor. Bu konu hakkında ne önlem alınması gerekiyorsa alacağız. Özel güvenliğin kaldırılması konusu mercek altına alındı.

AVUKATLARIN ADLİYE GİRİŞİ

İçişleri ve ilgili birimlerimiz çalışma başlattı. Cumhurbaşkanımız ile de bu konular ele alınarak istişare edilir. İlk gün de bu konuda yargı mensuplarımıza ve avukatlarımıza güvenimiz tamdır. Bu avukatlara yönelik bir tedbir değildir. Avukatlık kisvesi altına saklananlar içindir. Önemli olan adliyelerin güvenliğidir. Bu olay yaşanmamış gibi davranamayız. İki teröristin avukatlık cübbesiyle içeri girerek mızı şehit etmemiş gibi davranamayız. Bu konuda kesin kararlıyız. Kimse tereddüt duymasın.

GAZETELERİN ŞEHİT SAVCININ CENAZESİNE ALINMAMASI

Kimse olayları saptırmasın. Birincisi insani duyarlılık ikincisi ise toplumsal duyarlılıktır. Mağdurun resmi açık bir şekilde verilmez. Mağdurun ailesi vardır. Bize eleştiri de bulunmadan önce vicdanlarına sorsunlar. Yaşayan son resmi ailesinde ruh dünyasında nasıl bir etki bıraktık. Acaba o resmi görünce ailesi neler hissetti? Terör söz konusu olduğunda, terörün propagandası niteliğindeki bir resim asla gösterilemez. Kendilerinin de bu öz eleştiri yaptıklarını söylüyorlar.

O açıklamayı okudum, hiçbir insani duyarlılığı yok o açıklamanın. Kendi aileleri bu durumda olsa ne yaparlardı. Bize mi dava açarlardı, o kamu kurumuna mı dava açarlardı.

Tam bir sorumsuzluk örneğidir. Basın özgürlüğü değildir bu. Herkes insan hayatına saygı gösterecek. Kendilerine öz eleştiri yaptılar.

Dikkat edin bizim açıklamamızdan sonra toplantılar. Etik komisyonlarını topladılar. Bizim kararlı açıklamalarımızdan sonra toplandılar. Demokrasi dersi vermeye kalkıyorlar.

ESKİ MANŞETLERE BAKSINLAR...

Bütün manşetlerini açsınlar, darbeyi nasıl karşıladılar. E-muhtıra da , AK Parti kapatıldığında hangi başlık atıldı, Ahmet Kaya hakkında hangi başlıklar atıldı. Arşivlerini açıp manşetlerine baksınlar. Baksalar önce kendi etik komisyonlarından geçemezler.

Benim ve ailemle ilgili bir sürü haber yaptılar. Bunu sineye çekebilirim ama şehit savcının resmini yayınlayan. O veya bu grup diye bir ayrım yapılmadı. Kim o fotoğrafı yayınladıysa ona uygulandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan: Bu konuda kesin kararlıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN