Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’i Sezer affetmiş

Savcı Kiraz’ın katledilmesi yönünde talimat veren lideri ’i 10. Cumhurbaşkanı Sezer affetmiş.

Giriş Tarihi: 4.4.2015 09:42
Hüseyin Fevzi Tekin’i Sezer affetmiş
Savcı 'ın katledilmesi emrini veren 'li liderlerden Hüseyin Fevzi Tekin'in, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından affedildiği ortaya çıktı.

HASTA DİYE AFFEDİLMİŞLERDİ

2003 yılında, cezaevinde iken başlattıkları açlık grevi esnasında Wernicke-Korsakoff hastalığına yakalandığı ve dolayısıyla "ayakta duramayacak kadar hasta" oldukları gerekçesiyle Sezer tarafından affedilen DHKP-C'li mahkûmlar arasında; 'in yanısıra Hüsamettin Özdem, Keskin Hasan Bölücek, Abbas Alkan, Cihan Alkan, Enis Aras, Deniz Yıldız, Sakine Ögeyik, Gülten Özdemir, Özkan Güzel ve Mehmet Leylek de bulunuyordu.

1 MAYIS'TA, EN ÖN SAFTA!

Ayakta duramayacak kadar hasta oldukları gerekçesiyle; "Adli Tıp'ın raporu" üzerine Sezer tarafından affedilen DHKP-C'li teröristler, daha sonra 1 Mayıs 2003'te eylemlerde görüntülenmişti... 1999'da cezaevine giren ve Sezer tarafından affedilen Hüseyin Fevzi Tekin de; tek tip siyah kot, beyaz gömlek ve siyah bere ile yürüyen DHKP-C'li eylemcilerin en ön saflarında yer alıyordu.

"Zeki" ve "Abi" kod isimlerini kullanan Hüseyin Fevzi Tekin, Dursun Karataş'tan sonra örgütü yöneten merkez komitedeki çekirdek kadroda yer aldı. Savcı Kiraz'ın infaz emrini verdiği bildirilen Tekin, 1999'da yakalandıktan sonra, cezaevinde girdiği açlık grevinin ardından "sağlık" gerekçesiyle dönemin Cumhurbaşkanı tarafından affedilmiş.

Yeni Akit
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hüseyin Fevzi Tekin’i Sezer affetmiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN