Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O konuştu: Tamamen çarpıtıldı

Giriş Tarihi: 6.4.2015 15:12 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 15:37
O muhtar konuştu: Tamamen çarpıtıldı

nin, açıklamalarını haberleştirdiği İstanbul ları Dayanışma Derneği Başkanı Selami Aykut'tan sert yalanlama geldi.

Recep Tayyip 'ın buluşmalarını, İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği Başkanı Selami Aykut'un açıklamaları ile haberleştiren ne muhtar Aykut'tan sert cevap geldi.

Zaman gazetesi 29 Mart 2015 günkü nüshasında "Bir muhtarın saray günlüğü: Cumhurbaşkanı keşke bizi dinleseydi" başlığı ile İstanbul Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahallesi Muhtarı Selami Aykut'un gazeteye verdiği özel röportajı haberleştirmiş, Aykut'un Erdoğan'a eleştirilerde bulunduğunu yazmıştı. Oysa ki gerçek bir kaç gün sonra yalanlandı. Muhtar Aykut, yaptığı yazılı açıklamada, kendisinin söylediklerinin tamamen çarpıtıldığını ifade etti.

Zaman'da yer alan haber;

Muhtarın haberden sonra yaptığı açıklama;

AÇIKLAMALARIMI TERS DÜZ ETMİŞLER


İMDD Başkanı Selami Aykut, "Kimseye muhtarlar üzerinde siyaset yapmasına fırsat vermeyeceğiz. Zaman gazetesinin 29 Mart yayınlanan sayısında ve ekinde yer alan haberin şahsımın ağzından çarpıtılarak yazıldığını ''Bir Muhtarın Saray Günlüğü'' başlıklı haberin çarpıtıldığını ve gazeteye verdiği beyanatların ters düz edilerek söylediği şekilde değil de farklı anlamlarda yayınlanmıştır" dedi.

"CUMHURBAŞKANIMIZ BİZİ DİNLEDİ"

Haberde söylediklerim tamamen çarpıtıldı. Ben o muhabir ile yaptığım görüşmemde keşke Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan'ın vakti olsaydı da toplantıya katılan 450 muhtarı bire bir dinleseydi dedim. Fakat 450 muhtarla görüşmesi hepsine ayrı ayrı vakit ayırması olanaksız tabi ki Buna rağmen Cumhurbaşkanımız bizleri en iyi şekilde ağırladı" dedi.

Muhtar Aykut açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü:

"Ben ve tüm muhtar arkadaşlarımızın böyle bir imkan bizlere sağladığı için bizzat kendisine teşekkür ettik. Daha sonra verdiği yemekte tüm masalarımıza muhtar iletişim formu koyarak sorunlarımızı ve sıkıntılarımızı yazılı bir şekilde ifade ettik.Yeri geldi güldük,yeri geldi sorunlarımızı sıkıntılarımızı paylaştık ve oda yetmedi bizzat kendisi ile bir çok muhtarım sorunları görüştü ve duygularımızı paylaştı ve daha sonra Birlikte fotoğraf çektik."

ASILSIZ VE ÇARPITILMIŞ BİR HABERDİR

"Türkiye'de ilk defa Muhtarları önemseyip Cumhurbaşkanlığı köşküne davet eden ilk Cumhurbaşkanımız olduğunu ve Köşk'ün içerisini gezerek onurlandığımızı ifade ettim.

Fakat Zaman Gazetesi haberinde biz muhtarların gerek yol masraflarını, gerek ise Cumhurbaşkanımızın bizi dinlemediğini ve bunun gibi çeşitli sebepleri bahane ederek göstererek serzenişte bulunduğumuzu iddia etmiştir. Bu tamamen asılsız, yanlış ve çarpıtılarak yapılan bir haberdir."

KİMSE MUHTARLAR ÜZERİNDEN SİYASET YAPMASIN

"Bu ülkenin Cumhurbaşkanı Muhtarları ağırlıyorsa biz muhtarlarda bunun maddi bedelini düşünmeyiz. Muhtarlar olarak Cumhurbaşkanımızın davetinden Onur ve Şeref duyduk.

Demokrasin temel taşı olan muhtarlarımızın tüm basın mensuplarını kapısının acık olduğunu yalnız bulunmuş olduğu ifadeyi farklı mecralara çekilerek %80 haberin içerisinden cımbız ile çekilerek %15 dile getirmeleri bizleri derinden üzmüştür.

Kimse Muhtarların Üzerinden siyaset yapamaz buna fırsat vermeyiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O muhtar konuştu: Tamamen çarpıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN