Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'deki siyer çalışmaları sempozyumda ele alınıyor

Türkiye'deki siyer çalışmalarının ele alınacağı "Türkiye'de Tüm Yönleri ile Siyer Çalışmaları" sempozyumu 9 - 12 Nisan tarihlerinde yapılacak.

Giriş Tarihi: 6.4.2015 17:56
Türkiye'deki siyer çalışmaları sempozyumda ele alınıyor

İstanbul'da 9-12 Nisan 2015 tarihlerinde yapılacak "Türkiye'de Tüm Yönleri ile Siyer Çalışmaları" başlıklı sempozyumda Türkiye'de akademik, popüler, edebî, görsel, dijital, eğitsel, çocuk edebiyatı vb. tüm sahalarda ortaya konulmuş olan siyer çalışmaları disiplinlerarası bir perspektifle masaya yatırılacak.

Sonpeygamber.info web sitesini hazırlayan Meridyen Derneği tarafından düzenlenen sempozyum, 2008 yılından bu yana 5 ayrı tema altında gerçekleştirilen "Siyer Atölyesi" toplantılarını nihai anlamda bir sonuca ulaştırmayı planlıyor. Sempozyumda alanında uzman akademisyen ve yazarlar tebliğler sunacak.
Jonathan A.C. Brown ve Tarık Ramazan da sempozyum programı çerçevesinde birer konferans verecek. Jonathan A.C. Brown, 9 Nisan Perşembe günü 19.30'da gerçekleştirilmesi planlanan sempozyumun açılış konferansında "Hz. Peygamber'i Dünyaya Anlatmak" başlıklı bir konuşma yapacak. Tarık Ramazan ise 11 Nisan Cumartesi günü 13.30-15.00 saatleri arasında "Hz. Peygamber'i Dünyaya Nasıl Anlatabiliriz?" başlıklı bir konferans verecek.
Tezhib sanatçısı F. Zehra Durmuş'un eserlerinden oluşturulmuş bir seçkinin yer alacağı Sîretin Sûreti başlıklı sergi de sempozyum süresince Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde ziyarete açık olacak.
Program, 9-12 Nisan 2015 tarihlerinde Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'deki siyer çalışmaları sempozyumda ele alınıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN