Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zaman DHKP-C’yi böyle akladı!

Savcının başına dayanan silahlı fotoğrafını yayınlayarak büyük bir ihanete imza atan ve cenazeye alınmayan Pensilvanya medyası, yine bir skandala imza attı. Zaman’ın, Taraf yazarı Ümit Kıvanç ile yaptığı röportajın başından sonuna kadar DHKP-C’yi aklama ve AK Parti Hükümeti’ni cinayetin sorumlusu olarak gösterme gayreti ön plana çıktı.

Giriş Tarihi: 6.4.2015 10:01 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 10:08
Zaman DHKP-C’yi böyle akladı!
Bürokrasiden tasfiye edilen, para muslukları kesilen, telekulakları koparılan, yaptıkları ihanetlerle halkın gözünden düşen Paralel Suç Örgütü, her türlü rezilliği göze alarak son kozlarını oynuyor. Savcının başına dayanan silahlı fotoğrafını yayınlayarak büyük bir ihanete imza atan ve cenazeye alınmayan Pensilvanya medyası yine bir skandala imza attı. Zaman'ın Taraf yazarı Ümit Kıvanç ile yaptığı röportajın başından sonuna kadar DHKP-C'yi aklama ve AK Parti Hükümeti'ni cinayetin sorumlusu olarak gösterme gayreti ön plana çıktı.

UTANMADAN "SAVCIYI POLİS ÖLDÜRDÜ" YALANINI SÜRDÜRDÜLER

Örgütün sahiplenmesine rağmen savcı cinayetinin DHKP-C ile bir ilgisinin olmadığının iddia edildiği röportajda bu kez AK Parti iktidarı'nın cinayetten sorumlu olduğu ima edildi. Muhabirin yönlendirici sorularını karşılıksız bırakmayan Ümit Kıvanç, başsavcılık tarafından reddedilen "Savcıdan 10 kurşun çıktı" yalanını tekrarlayarak "Demek ki polis öldürdü. Eylemcilerin sağ ele geçmemesi daha iyi devlet açısından" sözleriyle cinayetten devleti sorumlu tuttu.

AYLARDIR BERKİN ELVAN OLAYINI KAŞIYAN SİZ DEĞİL MİSİNİZ?

Berkin Elvan'ın öldürülmesi üzerinden Alevi toplumunun medya tarafından kışkırtılmasını, Fethullah Gülen'in Alevi toplumunu iktidara karşı kışkırtan gazete ilanlarını, DHKP-C'nin sokakları yakıp yıkan Berkin Elvan eylemlerini, CHP tarafından tahrik edilmesini, HDP tarafından halkın sokağa dökülmesini görmezden gelen Ümit Kıvanç, bu konuda Elvan ailesinin acısına saygı gösteren medya kuruluşlarını suçlaması ve bunun himmet medyasında tam sayfa olarak yayınlanması skandal olarak yorumlandı.

YILLARDIR İRAN-ALEVİ DÜŞMANI OLAN GÜLEN VE MEDYASININ SON OYUNU

Devlet ile millet uyumundan, derin devletin tasfiye edilmesinden rahatsız olan Ümit Kıvanç'ın "AK Parti devleti ele geçirdi, geçiremedi" saçmalıklarının, dindarları aşağılayan ve terör örgütünü aklayan sözlerin halkın himmeti ile çıkan bir gazetede yayınlanması Zaman okurlarını bir kez daha şaşırttı. Yıllardır İran ve Alevi düşmanı olarak bilinen, kendisinden farklı düşünen bütün Müslümanları İrancı-Mutacı ilan eden, "Cennetin yolu İran'dan geçse ben girmem" diyecek kadar bu kültüre düşman olan Fethullah Gülen'in medyasının bir anda Alevi toplumuna yakınlaşarak AK Parti'ye bu cepheden saldırmaya çalışması, Paralel Suç Örgütü'nün son oyunu olarak yorumlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zaman DHKP-C’yi böyle akladı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN