Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Aynı oyun, aynı kişiler aynı coğrafyalar'

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Uğur Mumcu ile Savcı Kiraz'ın öldürülmesindeki benzerliğe dikkat çekti: Aynı oyun, aynı kişiler, aynı coğrafya

Giriş Tarihi: 8.4.2015
'Aynı oyun, aynı kişiler aynı coğrafyalar'
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, son dönemde artan terör olaylarını değerlendirdi ve "Zaten biz bunları bekliyorduk. Ayrı oyun, aynı kişiler, aynı coğrafyalar" dedi. Zeybekci, Uğur Mumcu ile Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın öldürülmesini aynı gözden gördüğünü belirterek, "Mumcu da bir noktaya doğru yaklaşırken katledildi" mesajını verdi. Gazeteciler ile sohbet eden Bakan Zeybekci, olay yaşanırken bir yabancının Türkçesi ile "baskılar bizi yıldıramaz" diye slogan attığı hatırlattı ve "DHKPC'nin hangi ülkeler tarafından beslendiği, savcımızın yanındaki teröristlerin hangi ülkeler ile görüştükleri, inadına kör gözüne mertek sokar gibi göstermemize rağmen hangi ülkelerde korundukları, beslendikleri ortada" ifadesini kullandı.

'DEŞELEDİ, GÖNDERDİLER'

DHKP-C'nin MİT tarafından kullanıldığı yönündeki iddiaları "sapkın hayaller" olarak değerlendiren Nihat Zeybekci, muhalefet milletvekillerinin iftira attıklarını söyledi. Zeybekci, Savcı Kiraz'ın şehit edilmesi ile Uğur Mumcu suikastını karşılaştırdı ve şunları kaydetti: "Ben o savcının şehit edilmesi ile Uğur Mumcu'nun bir zamanlar öldürülmesini aynı gözden görüyorum. Mumcu da bir noktaya doğru yaklaşırken katledildi savcı da bir noktaya doğru varırken şehit edildi. Mumcu hakikaten durup dururken falancaya hakaret etti diye mi öldürüldü? Mumcu olayı çok daha büyük bir olaydı. Savcının vakası sadece bu olay ile ilgili. Bu olayın damarlarının girdiği yere kadar deşeledi, dürttü, gönderdiler."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Aynı oyun, aynı kişiler aynı coğrafyalar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN