Bizde devr-i sabık olmaz

Davutoğlu: Ekip ruhu, birlikte çalışma ahlakı, kültürü bizde hâkimdir. Bizde devr-i sabık olmadığı gibi kendi iç meselelerimiz etrafında da bir tartışma olmaz

Giriş Tarihi: 9.4.2015
Bizde devr-i sabık olmaz
Başbakan , 'nin milletvekili aday listesiyle ilgili yaptığı ilk yorumda listelerdeki değişime vurgu yaparak, "AK Parti zihniyeti değişmedi. Bizde ekipler değişse ki YSK'ya sunduğumuz listelerde de bazı illerimizde de değişimler söz konusu oldu. Ancak aynı vizyon, kararlılık ve ekip ruhu, birlikte çalışma ahlakı, kültürü bizde hakimdir. Bizde devr-i sabık olmadığı gibi kendi iç meselelerimiz etrafında da bir tartışma olmaz" dedi. Davutoğlu, TOBB'da düzenlenen 8. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şûrası'nda yaptığı konuşmada şu mesajları verdi:

HERKESE SAYGI DUYMAK DÜŞER:
Bütün partilerin yaptıkları tercihler hayırlı olsun. Aday listeleri, nihayet insan unsurunu ortaya koyar. Ülkeye hizmet etmek için yola çıkan, hangi siyasi görüşten olursa olsun, herkese saygı duymak icap eder. Ama bundan sonra artık herkes vizyonunu ortaya koymalı.

DEĞİŞİM ZİHNİYETTE DEĞİL:
AK Parti kadroları 2003'ten bu yana, yani 2003'te böyle bir toplantıda bir araya geldiğinizde burada oturan bakanlar herhalde değişti zamanla. Bakanlarımızın çoğu değişti ama AK Parti zihniyeti değişmedi. Bizde ekipler değişse ki YSK'ya sunduğumuz listelerde de bazı illerimizde de değişimler söz konusu oldu. Ancak aynı vizyon, kararlılık ve ekip ruhu, birlikte çalışma ahlakı, kültürü bizde hakimdir. Bizde devri sabık olmadığı gibi kendi iç meselelerimiz etrafında da bir tartışma olmaz.AK PARTİ'DE KAOS BEKLEYENLER:
7 Nisan'dan sonra 8 Nisan'da birtakım liste değişimleri sonrasında 'AK Parti'de deprem mi olur' diye bekleyen bazı çevreler, 'kaos mu olur' diye bekleyen bazı çevreler yanılmışsa, ki yanıldılar, çünkü bu kadroların çok kuvvetli bir siyasi ahlakı vardır, nöbeti alır, nöbeti devreder, bir dahaki nöbete kadar da bekler. Bizler üzerimize aldığımız siyasi görevleri bir nöbet bilinciyle yaparız.

MEHMETÇİK NÖBETİ:

Mehmetçik nasıl sınırda nöbet tutuyorsa her bir bakan arkadaşım bakanlıkta nöbet tutmakla mesuldür. Bizim anlayışımız, zihniyetimiz bu. Nasıl 7-8 Nisan'da bugün böyle bir durum olmamışsa emin olunuz 7 Haziran'dan sonra 8 Haziran'da iktidarımız daha da güçlenmiş bir şekilde yoluna devam etmek için emaneti aldığında siyasi istikrarda güvende hiçbir sarsıntı olmadan aynı anlayışla devam edeceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizde devr-i sabık olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN