Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Hayri İnönü Şişli Belediyesi'ni soydu"

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün danışmanı Ali Adnan Aslan dün istifa etti ve istifa mektubunda Hayri İnönü'yü suçladı.

Giriş Tarihi: 9.4.2015 15:00 Güncelleme Tarihi: 9.4.2015 17:30
Hayri İnönü Şişli Belediyesi'ni soydu
Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün danışmanı ve belediyeye ait Kent Yol AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Adnan Aslan, dün istifa etti. Hürriyet'ten Gülden Aydın'ın haberine göre Aslan, istifa mektubunda Hayri İnönü hakkında ağır suçlamalarda bulundu.

YOLSUZLUK, USULSÜZLÜK

Ali Adnan Aslan, CHP İl Başkanı Murat Karayalçın'ın onayını aldıktan sonra imzalayıp kamuoyuna açıkladığı istifa mektubunda, Hayri İnönü'yü yolsuzluk, usulsüzlük ve menfaat sağlamakla suçladı. İşte o iddialar:

OĞLUNUN DÜĞÜNÜ İÇİN BELEDİYEYİ KULLANDI

"(…) Çok daha vahimi ise Başkan Hayri İnönü'nün, Şişli Belediyesi'ndeki görevini, kendisine ve ailesine çeşitli biçimlerde maddi çıkar sağlamak yönünde kullanmasıdır. Örneğin, oğlunun düğün ve balayı masraflarının belediyeyle iş yapmakta olan bazı firmalarca karşılanması.

USULSÜZ İNŞAATLARA GÖZ YUMDU

Bunun yanında Başkan İnönü'nün başkanlık döneminde belediye sınırları içerisinde onlarca ruhsatsız ve de usulsüz inşaatın yapılmasına göz yumulması ve işlemlerin soruşturma konusu yapılmış bulunmasıdır.

Görevini usulüne uygun ve etik anlayışla yapmaya çalışan görevlilerin (Belediye Zabıta Müdürü) silahlı saldırıya uğraması da bu yanlış işleyişin bir sonucu.

AİLESİNE LEKE SÜRDÜ

Başkan İnönü'nün görevi kötüye kullanma yönündeki bu tür eğilimlerinin CHP'nin halkçılık ilkesine de gölge düşüreceği endişesini taşımaktayız. İnönü'nün ortaya koyduğu başarıdan ve dürüstlükten yoksun bu belediye başkanlığı görevinin, mensubu olduğu İnönü Ailesi'nin temiz ve başarılarla dolu siyasi geçmişine de leke sürmesi karşısında üzüntü duymaktayız.

AİLE YAKINLARIYLA ÇALIŞIYOR

Üstelik Başkan İnönü, birlikte çalıştığımız süre içerisinde, bütün ısrarlarımıza rağmen yetişmiş ve alanında uzman, bilgili ve birikimli, işinin ehli bürokrat kadroyla değil, aile çevresindeki yakınlarıyla ve de yeterli bilgisi olmayan kişilerle çalışmayı tercih etmekte.

HAKSIZ BASKI VE ŞİDDET

Bu kişilerin belediye bünyesinde görevli bürokratlar üzerinde haksız baskı ve hatta şiddet kullanmaya yönelmeleri de işleyişi tıkanma noktasına getirdi."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Hayri İnönü Şişli Belediyesi'ni soydu"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN