Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Terörist' diyemeyen teröristin ortağıdır

Savcının şehit olduğu olaya karşı tavır almayan siyasileri, avukatları ve basın kuruluşlarını eleştiren Erdoğan: Bu eyleme terör eylemi diyemeyen herkes terörün açık destekçisidir

Giriş Tarihi: 9.4.2015
'Terörist' diyemeyen teröristin ortağıdır
Cumhurbaşkanı , Beştepe'de gerçekleştirdiği 6'ncı 'nda 'ı şehit eden teröristlere "terörist" diyemeyenlere sert çıktı. Erdoğan, özetle şunları söyledi:
* TERÖRE ORTAK OLDULAR: Mağdurun değil teröristlerin yanında yer alan basın yayın kuruluşlarını şiddetle kınıyorum. Sayfalarını ve ekranlarını teröristlerin propagandalarına sonuna kadar açan bu kuruluşlar, bana göre savcımızın şehit edilmesine ortak olmuşlardır. Bu saldırının amacı, hadisenin karanlıkta kalarak terör örgütünün ve onlarla aynı çizgideki tüm kesimlerin meseleyi bir propaganda olarak kullanılmasını temin etmektir. Teröristlerin propaganda aracı olarak hizmet veren basın yayın kuruluşları da bilinçli olarak aynı amaca hizmet ediyorlar. Batı ülkelerinde böyle bir duruma asla şahit olamazsınız. Bu ülkelerde terörün ve teröristin propaganda aracı haline dönüşen basın yayın kuruluşlarının kapısına anında hukuk eliyle kilit vurulur.


* TERÖRİSTE ÇİÇEK ÇOCUK MUAMELESİ: Masumu unutturanlar, teröristleri baş tacı ederek, teröriste çiçek çocuk muamelesi yaparak, asıl niyetlerini, kişiliklerini, amaçlarını ifşa ediyorlar. Türkiye bu anlayışla yoluna devam edemez. Bu konuda mutlaka en azından Batı ülkelerindeki standartlara yakın bir uygulamayı biz de hayata geçirmeliyiz.
* HERKES ARANACAK: Dedim ki "Adalet saraylarına giren tüm insanlar buna avukatlar da dahil hepsi aranmalıdır." Vakanın olduğu günde hemen örgüt, o örgütle dayanışma içinde olanlar, adalet sarayına cüppeleriyle girerken, 'bizi arayamazsınız, çantalarımızı arayamazsınız' gibi ifadeler kullanmaya başladılar ve hemen bağlı oldukları baro ve barolar, 'asla biz buna müsaade etmeyeceğiz' dediler. Bu yargının susturulmasıdır, bu avukatların susturulmasıdır' dediler. Çok açık ve net olarak söylüyorum. Evet herkes aranacak, aranmalıdır.* DANIŞTAY'I HATIRLATTI: Danıştay'da yaşanan olay olduğu zaman, bunlar kıyamet koparmadılar mı? Ne dediler: 'Mürteciler, Danıştay mensubumuzu şehit ettiler.' Sonra arkasından yine bunlar çıktı. Sen avukat mısın? Dürüst müsün, tamam niye aranmaktan çekiniyorsun? Çantanı da göster, x-ray'den geçsin. Sen de x-ray'den geç, iş olsun bitsin.
* KİMSEYİ ÜRKÜTEMEZSİN: Şimdi sormak lazım ey Baro Başkanı; sen de telefonla görüştün bu teröristlerle, hangi neticeyi aldın?' Hiçbir netice alamadın, hani senin sözün çok dinleniyordu, alsaydın ya bir netice, niye alamadın. Bu terörist, terörist. Bunu diyeceksin ve sen de bulunduğun makam sebebiyle gazetelere böyle çarşaf çarşaf ilanlar vermek suretiyle kimseyi ürkütemezsin. O senin yaptığın hareketler, eski Türkiye'deydi. Artık eski Türkiye yok, şimdi yeni Türkiye var. Sen de tüm avukatları temsil etmiyorsun, bunu bil. Yargı olayının da sen üçte birinin şu anda ancak bir bölümünü temsil ediyorsun. Adeta yargı adına da konuşuyorum havasına girme.
* GEZİ'DEKİLER DE AYNI ÇİZGİDE: Gezi olaylarının baş aktörleri savcımızı şehit eden katillerle aynı çizgideki örgüt mensuplarıdır. Aynı gayeyle hareket eden marjinallerdir. Onlara kendilerini kullandırtan güruh için de ağacın, yeşilin gerisindeki silah namlularını, karanlık emelleri göremeyenler elbette vardır. Ama bu Gezi eylemlerinin asıl yüzünün, oradaki asıl niyetin ne olduğu gerçeğini ortadan kaldırmıyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
'Terörist' diyemeyen teröristin ortağıdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN