Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YSK’dan Balyoz sanıklarına iyi haber

Giriş Tarihi: 9.4.2015 20:36
YSK’dan Balyoz sanıklarına iyi haber

YSK, Balyoz davasından yargılanıp beraat eden aday olan sanıkların, 7 Haziran’daki seçimlere katılabileceklerine karar verdi.

YSK 4 saat süren toplantısında Anayasa Mahkemesi'nin(AYM) yeniden yargılama kararı üzerine önceki mahkumiyetleri iptal edilip beraat eden Balyoz sanıklarının adaylıklarını değerlendirdi. YSK sanıkların mahkumiyetlerinin iptal edilerek beraat ettiklerini göz önünde bulundurarak seçimlerde adaylıkları önünde engel bulunmadığına oy çokluğu ile karar verdi.

DURSUN ÇİÇEK ARA KARARI


YSK CHP'den aday olan Balyoz sanığı Dursun Çiçek'in ise hakime hakaretten aldığı, infaz edilen 1 yıl 6 aylık hapis cezası ile ilgili verilen memnu hakların iadesi kararının sunulmasını da istedi. Çiçek'in kararı geçireceği belirlendi. YSK böylece Çiçek'in adaylığına bir engel görmeyerek vize verdi. CHP'nin YSK Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu, kararı değerlendirirken, "YSK son derece doğru bir karar vermiştir. Balyoz sanıkları Anayasa Mahkemesi kararı ışığında yeniden yargılanmışlar ve önceki mahkumiyet kararları iptal edilerek beraat etmişlerdir. Seçilmelerinde bir engel yoktur. Seçilme hakkı kısıtlanamaz. YSK doğru bir karar vermiştir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YSK’dan Balyoz sanıklarına iyi haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN