Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Bu teşkilat bölündüğü zaman vatan elden gider

, Haftası münasebetiyle davet ettiği 81 ilde görev yapan 400 polis memuruna seslendi.

Giriş Tarihi: 10.4.2015 14:47 Güncelleme Tarihi: 10.4.2015 16:19
Erdoğan: Bu teşkilat bölündüğü zaman vatan elden gider

Recep Tayyip , Haftası nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul ettiği 81 ilde görevli 400 polis memuruna hitap etti.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

''Bu teşkilat bölündüğü zaman Allah göstermesin vatan elden gider. Bunu bölmeye yönelik en son örnek paralel devlet yapılanmasıdır. Bu meşum örgütün her yerde olduğu gibi polis içinde de ne yazık ki mensupları çıktı. Ama bu asla Emniyet Teşkilatımızın tamamının üzerine gölge düşürmek, tamamını itham altında bırakmak için bir bahane olarak kullanılamaz. Hiçbir polisimizin haksız yere rencide edilmesini kabul edemeyiz ama maalesef kurunun yanında yaş da yanıyor. Tüm polis kardeşlerime sesleniyorum sizin arkanızda devlet var millet var cumhurbaşkanı var rahat olun. Hakka vicdana ahlaka uygun görev yapan her polisimiz benim evladımdır canımdır.

''İŞ GÜVENLİK YASASI'NI BUGÜN BÜYÜK İHTİMALLE İMZAYALACAĞIM''

İş Güvenlik Yasası çıkıyor. Niye rahatsız oldular, niye rahatsız oluyorlar? Bugün büyük ihtimalle imzalayacağım. Tek dertleri var, polis güvencede olmasın. Bugüne kadar hep öyle hareket ettiler. Bu yasa polisi biraz daha güvence altına aldığı için, daha bu noktada ileriye ulaşabilmesi noktasında, onları bu rahatsız etmeye başladı.

BAŞKANLIK SİSTEMİ

Bu motor bu kasaya küçük geliyor yetersiz geliyor çekemiyor. Ne yapmak lazım motoru güçlendirmek lazım veya sıfırdan yenilemek lazım. Her değişim gibi bu da sancılı oluyor, karşı çıkanlar olacak ama beyhude.''

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Bu teşkilat bölündüğü zaman vatan elden gider
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN